Przewieziemy twoje meble, sprzęt RTV i AGD, kanapę na terenie Wrocławia i okolic. Zapakujemy kartony, skręcimy i rozkręcimy meble.
Pakowanie do przeprowadzki rady

8 super rad na pakowanie się do przeprowadzki

10 czerwca 2022

Przeprowadzki  nie muszą być stresujące i nerwowe. Wystarczy się do nich odpowiednio przygotować. Oczywiście podstawą sprawnej przeprowadzki jest odpowiednie pakowanie się. Jeśli czeka Cię wkrótce przeprowadzka, koniecznie zapoznaj się z treścią tego tekstu. Poniżej przedstawiamy 10 sprawdzonych rad na pakowanie się do przeprowadzki.

 

Pakowanie się do przeprowadzki – zmora amatora

Pakowanie się do przeprowadzki jest trudne dla niedoświadczonej osoby. Dlatego wiele osób zleca przeprowadzkę doświadczonej firmie przeprowadzkowej <https://czas-start.pl/kontakt>. Nic w tym dziwnego. Pracownicy firmy przeprowadzkowej doskonale wiedzą, jak się pakować, w jaki sposób zabezpieczyć rzeczy i je przewozić, aby obyło się bez przykrych wpadek. Najczęściej popełniane błędy naszych Klientów dotyczą zbyt małej czasu na zorganizowanie przeprowadzki oraz złego zabezpieczenia rzeczy. Ale  nie tylko. Problemów z pakowaniem się jest o wiele więcej. Aby przeprowadzka nie była traumatycznym doświadczeniem, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie do niej.

 

Sprawdzone tipy na sprawną przeprowadzkę - kartony do przeprowadzki Wrocław

Przeprowadzka może być sprawna i bezstresowa. Wystarczy, że zapoznasz się z poniższymi super radami na pakowanie się do przeprowadzki. A następnie wystarczy, że wdrożysz je w życie.

Przeprowadzka może być sprawna i bezstresowa. Zapakowanie, wniesienie, zniesienie wszystko to dotyczy przeprowadzki

1. Kartony Do przeprowadzki Wrocław i inne niezbędne akcesoria podczas przeprowadzki

Kartony na przeprowadzki to absolutne minimum akcesoriów niezbędnych do pakowania się. Jeśli wydaje Ci się, że tego unikniesz i spakujesz swoje rzeczy do innych rzeczy, np. do worków, to jesteś w błędzie. To znaczy, możesz się pakować, ale część rzeczy nie nadaje się do przewożenia w workach. Zatem istnieje duże prawdopodobieństwo, że je uszkodzisz. Jeśli chcesz zrezygnować z kartonów na przeprowadzki, podpowiadamy, że nie musisz ponosić kosztów ich zakupu. Wystarczy, że odpowiednio wcześnie udasz się do pobliskiego sklepu osiedlowego i poprosisz pracujące tam osoby o odłożenie zbędnych kartonów. Zapewniamy, że mają ich całkiem sporo… Oprócz kartonów na przeprowadzki, wskazane jest również pakowanie większych gabarytowo rzeczy, jak pościel, koce i płaszcze oraz kurtki puchowe do worków próżniowych. Dzięki temu zmniejszysz ich objętość i nie będą zajmowały dużo miejsca podczas przeprowadzki.

 

2. Pozbądź się przed przeprowadzką zapasów

Zapewne tam, gdzie się przeprowadzasz masz dostęp do sklepów spożywczych i marketów. Nie bądź chomikiem, który gromadzi zapasy przed przeprowadzką. Ponieważ nie ma sensu zabierania ze sobą przetworów i zapasów z ostatnich lat. Nawet jeśli znajdują się wśród nich Twoje ulubione makarony, a cena mleka poszła gwałtownie w górę. Postaraj się konsumować zapasy, dzięki temu unikniesz konieczności pakowania ich i przewożenia. Im mniej, tym lepiej.

 

3. Nie zabieraj starych śmieci w nowe miejsce 

Im szybciej pozbędziesz się starych, zalegających w domu rzeczy, tym lepiej dla Ciebie. Jeśli Twoja stara kanapa lata świetności ma za sobą i planujesz się jej pozbyć, jest to najlepszy moment. Masz stary sprzęt RTV i AGD, a w nowym domu czeka na Ciebie nowy? Przewożenie ich w nowe miejsce nie ma sensu. Możesz je oddać bardziej potrzebującym, sprzedać, np. na OLX <www.olx.pl> albo wyrzuć. Pamiętaj jednak, że mebli i sprzętu RTV/AGD nie możesz wyrzucić do pierwszego lepszego kontenera na odpady komunalne. Warto utylizację mebli oraz sprzętu RTV i AGD zlecić firmie. O zaletach utylizacji starych rzeczy za pomocą specjalistycznej firmy <https://czas-start.pl/kontakt> przeczytasz tutaj <https://czas-start.pl/utylizacja-mebli--dlaczego-warto-pozbyc-sie-starych-gratow-z-pomoca-specjalistycznej-firmy>.

 

4. Zacznij pakować się odpowiednio wcześnie przed przeprowadzką

Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę. Jak się człowiek cieszy, to się diabeł cieszy. Pośpiech podczas przeprowadzki nie wróży niczego dobrego. Działając pod presją czasu, ludzie robią wszystko na pół gwizdka. Nie mają czasu na dokładność. Warto podzielić pakowanie na etapy. Oczywiście odpowiednio wcześniej zacznij pakować rzeczy, z których nie korzystasz na co dzień i do czasu przeprowadzki nie będą Ci potrzebne.

 

5. Oznaczenie zawartości pudełek a przeprowadzka

Oznaczenie zawartości pudełek na przeprowadzki usprawnia nie tylko samą przeprowadzkę, ale również wypakowywanie rzeczy w miejscu docelowym. Wiedząc, co kryje się wewnątrz pudełka, wiesz, gdzie powinno być ustawione i zabezpieczone w samochodzie. Dzięki temu unikniesz uszkodzenia przewożonych rzeczy.

 

6. Zabezpiecz się podczas przeprowadzki

Zabezpiecz nie tyle siebie, co przewożone podczas przeprowadzki rzeczy. Idealnie sprawdza się do zabezpieczenia wypełniacze do pudełek. Możesz je dostać w niektórych marketach oraz w sklepach internetowych. Oczywiście dostępne są również na Allegro. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na wypełniacze, wnętrze pudełek możesz zabezpieczyć starymi gazetami lub ulotkami. Z pewnością podczas pakowania do przeprowadzki nie obejdzie się bez folii bąbelkowej. Jeśli masz ograniczony budżet, niektóre rzeczy możesz zabezpieczyć kocami, a następnie owinąć folią stretch.

 

7. Pakuj się z głową – sposób na bezstresową przeprowadzkę

Pakuj się z głową. Do pudełek, worków i innych pojemników wkładaj wyłącznie takie rzeczy, które wzajemnie się nie uszkodzą. Nie trzeba chyba mówić, że chemii i środków czystości nie powinniście przewozić w jednym kartonie z żywnością?

 

8. Zleć przeprowadzkę sprawdzonej firmie przeprowadzkowej

Dla osoby niedoświadczonej przeprowadzka będzie dużym wyzwaniem. Jeśli nie lubisz się stresować, zleć przeprowadzkę doświadczonej i sprawdzonej firmie przeprowadzkowej <https://czas-start.pl/kontakt>. Zaoszczędzisz czas i pieniądze. Pracownicy firmy przeprowadzkowej działają szybko i sprawnie. A Ty w tym czasie możesz spokojnie wypić kawę.

czas-start@o2.pl

+48 669 872 772

Kontakt

Zadzwoń do nas z zapytaniem o przeprowadzkę  

Zadzwoń do firmy czas-start

 Czas-start Wrocław Stabłowice                   ul. Oliwkowa 9

                        54-054 Wrocław

Odwiedź nas

Przeprowadzki domów i mieszkań

Przeprowadzki firm

Przeprowadzki międzynarodowe

Sprzątanie mieszkań i domów

Utylizacja sprzętu i mebli

Przechowywanie mebli