Przewieziemy twoje meble, sprzęt RTV i AGD, kanapę na terenie Wrocławia i okolic. Zapakujemy kartony, skręcimy i rozkręcimy meble.
Jak zabezpieczyć meble do przeprowadzki?

Jak zabezpieczyć meble na czas transportu?

30 września 2022

Wiele osób boi się samodzielnie przewozić meble, ponieważ nie wiedzą, jak zabezpieczyć meble na czas transportu. Transport mebli wymaga odpowiedniego zabezpieczenia wszystkich elementów, co omawiamy poniżej. Oczywiście, mimo wszystko, bezpieczniej jest zlecić zarówno demontaż, montaż, jak i sam transport mebli profesjonalnej firmie przeprowadzkowej. Dzięki czemu unikniesz przykrych niespodzianek i uszkodzeń swoich cennych mebli.

 

Meble w transporcie 

Transport mebli organizowany jest nie tylko w przypadku przeprowadzek, ale również w przypadku zakupu mebli używanych i nowych bez wykupienia opcji dostawy do domu. O ile w przypadku przeprowadzek, właściciele zmieniający miejsce zamieszkania najczęściej liczą się z koniecznością transportu mebli, o tyle w przypadku zakupu mebli, wiele osób uwagę koncentruje na wyborze mebli, nie myśląc przy tym o ich transporcie. A przecież przy samodzielnym transporcie mebli pojawia się pytanie, jak zabezpieczyć meble na czas transportu. Podczas zakupu nowych mebli, najczęściej są one już spakowane, więc nie ma większego problemu z ich zabezpieczeniem, co oczywiście nie oznacza, że można włożyć je do samochodu w dowolny sposób. Natomiast trudniej jest w przypadku zakupu mebli używanych, które najczęściej trzeba samodzielnie zdemontować i zabezpieczyć do transportu.

 

Przeprowadzka domu i biura 

Przeprowadzka domu i biura bardzo często wiąże się z koniecznością transportu mebli, co nie należy do najłatwiejszych czynności. Przede wszystkim dlatego, że nawet małe meble można łatwo uszkodzić, o dużych meblach nie wspominając. Dlatego konieczne jest ich odpowiednie zdemontowanie i zabezpieczenie. Warto wiedzieć, że jest to dość czasochłonne, dlatego warto przeznaczyć na ten cel odpowiednio dużo czasu. Oczywiście możesz zlecić to firmie przeprowadzkowej. Profesjonalna firma zrobi to za Ciebie bez ryzyka uszkodzenia Twoich cennych mebli.

 

Czeka Cię przeprowadzka? Zleć ją firmie przeprowadzkowej Czas-Start!

Zadzwoń już teraz 669-872-772.

 

 

Meble biurowe i przeprowadzka firmy 

Jeśli przeprowadzasz biuro do innej siedziby, a przeprowadzka obejmuje również meble biurowe, musisz odpowiednio się przygotować do przeprowadzki. Przede wszystkim wyznacz osoby odpowiedzialne za pakowanie i zabezpieczenie mebli. Poza tym musisz zgromadzić:

  • kartony i pudełka na przeprowadzki,

  • folię bąbelkową,

  • styropian,

  • marker i karteczki post-it,

  • folię strech,

  • taśmę klejącą,

  • koce.

Dobrą praktyką jest wykorzystywanie oryginalnych pudełek po meblach, które posiadają odpowiednio docięte zabezpieczenia. Ale zdajemy sobie sprawę z tego, że niewiele osób je zachowuje. Mimo wszystko nie musisz się obawiać, przy odpowiednim zabezpieczeniu mebli na czas transportu, nic się z nimi nie stanie.

Transport mebli wymaga odpowiedniego zabezpieczenia wszystkich elementów.

Przeprowadzka z meblami domowymi 

Przeprowadzka z meblami domowymi wiąże się z koniecznością ich demontażu i odpowiednim zabezpieczeniem. Przydatne będą analogiczne rzeczy, jak w przypadku przeprowadzki biura. Oczywiście przeprowadzka z meblami domowymi nie musi być stresująca i czasochłonna. Wystarczy, że zlecisz usługę przeprowadzkową profesjonalnej firmie przeprowadzkowej <https://czas-start.pl/kontakt>, która zrobi to za Ciebie.

 

Czeka Cię przeprowadzka?

Czas-Start <https://czas-start.pl/kontakt> przewiezie Twoje meble pod wskazany adres.

 

Zakup mebli z własnym transportem

Zakup nowych mebli z własnym transportem niekoniecznie jest tańszym rozwiązaniem. Ale zazwyczaj transport mebli ze sklepu oznacza dłuższe oczekiwanie na meble, a niektóre firmy w ogóle nie oferują dowozu mebli pod wskazany adres. Wówczas pojawia się konieczność samodzielnej organizacji transportu mebli. Przy czym zazwyczaj podczas zakupu nowych mebli, są one już zapakowane i odpowiednio zabezpieczone. Wówczas należy zadbać o odpowiednio bezpieczny transport. Natomiast w sytuacji, kiedy zakup dotyczy mebli z ekspozycji, istnieje czasami konieczność ich demontażu i samodzielnego spakowania. Oczywiście można porozumieć się ze sklepem, co do tego, kto to zrobi. Jednak nie zawsze się to udaje. Wówczas musisz pomyśleć o tym, jak zabezpieczyć meble na czas transportu. Kupno używanych mebli z własnym transportem oznacza, że najprawdopodobniej to na Tobie będzie spoczywał obowiązek zabezpieczenia mebli na czas przewozu. Dlatego powinieneś się wcześniej zapoznać z poniższymi wskazówkami, co do tego, jak zabezpieczyć meble do transportu.

 

Jak zabezpieczyć meble do transportu

Przed zabezpieczeniem mebli do przewozu, konieczne jest ich opróżnienie. Jeśli to możliwe, rozmontuj meble na mniejsze części. Oczywiście w przypadku większych mebli będzie to trudne. Zwłaszcza w przypadku mebli klejonych, które były kupowane na wymiar. Zabezpieczając meble zadbaj o to, aby wszystkie drzwi zostały zabezpieczone przed otwarciem taśmą klejącą lub je zdemontuj na czas transportu. Poza tym musisz zabezpieczyć rogi i krawędzie mebli – możesz wykorzystać w tym celu specjalne narożniki i taśmę bąbelkową. Następnie wskazane jest obłożenie mebli styropianem, który należy unieruchomić. Na koniec warto okleić je dodatkowo folią stretch. Podczas transportu warto kłaść meble na koce –  w popularnych marketach dostępne są w sprzedaży koce przeprowadzkowe <https://www.action.com/pl-pl/p/koc-przeprowadzkowy/>. W samochodzie powinieneś zabezpieczyć meble pasami zabezpieczającymi. Pamiętaj, aby duże meble i te, które są ciężkie, znajdowały się na dole, a na nich dopiero były ustawione lżejsze. Natomiast pomiędzy nie włóż karton lub koce.

 

O czym warto pamiętać podczas transportu mebli 

Warto pamiętać podczas planowania transportu mebli o tym, że nie musisz samodzielnie demontować i pakować mebli. Ponieważ możesz to zlecić firmie przeprowadzkowej <https://czas-start.pl/uslugi-przeprowadzki-wroclaw>, która w profesjonalny sposób zrobi to za Ciebie. Szybko i bezpiecznie, bez ryzyka uszkodzenia mebli, a na tym Ci przecież najbardziej Ci zależy.

czas-start@o2.pl

+48 669 872 772

Kontakt

Zadzwoń do nas z zapytaniem o przeprowadzkę  

Zadzwoń do firmy czas-start

 Czas-start Wrocław Stabłowice                   ul. Oliwkowa 9

                        54-054 Wrocław

Odwiedź nas

Przeprowadzki domów i mieszkań

Przeprowadzki firm

Przeprowadzki międzynarodowe

Sprzątanie mieszkań i domów

Utylizacja sprzętu i mebli

Przechowywanie mebli