Przewieziemy twoje meble, sprzęt RTV i AGD, kanapę na terenie Wrocławia i okolic. Zapakujemy kartony, skręcimy i rozkręcimy meble.
Wiele osób martwi, jak zapakować podczas przeprowadzki delikatne rzeczy, takie jak np. szkło, książki, meble, czy sprzęt RTV i AGD. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie

Jak zapakować delikatne rzeczy podczas przeprowadzki

20 marca 2024

 

Wiele osób martwi, jak zapakować delikatne rzeczy podczas przeprowadzki. W końcu nie tak łatwo przetransportować szkło, porcelanę, meble, czy sprzęt RTV i AGD. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w branży przeprowadzkowej i właśnie dzisiaj podzielą się z Tobą swoimi sprawdzonymi trikami dotyczącymi pakowania do przeprowadzki rzeczy, które można łatwo uszkodzić.

Bezproblemowa przeprowadzka – od czego zacząć

Jeśli marzy Ci się bezproblemowa przeprowadzka, musisz wiedzieć od czego zacząć. W pierwszej kolejności powinieneś ułożyć plan przeprowadzki. To znaczy, że musisz sporządzić listę zadań do wykonania. Na tym etapie powinieneś również określić, czy przeprowadzkę organizujesz na własną rękę, czy korzystasz z usług firmy przeprowadzkowej <www.czas-start.pl>. Oczywiście musisz także wskazać datę przeprowadzki. Następnie powinieneś przygotować się do pakowania rzeczy. Po pierwsze, musisz zgromadzić akcesoria, takie jak pudełka, nożyce, taśmy klejące i markery. A po drugie, warto pomyśleć o pozbyciu się rzeczy, których już nie potrzebujesz. Dzięki temu będziesz miał mniej rzeczy do przewiezienia.

Sprzątanie i organizacja

Przeprowadzka to doskonała okazja do pozbycia się z domu niepotrzebnych rzeczy. Takich jak np. stare ubrania, niepotrzebne szkło, dekoracje, a nawet meble i sprzęt elektroniczny. Przejrzyj koniecznie każde pomieszczenie i zdecyduj, co warto zabrać ze sobą do nowego domu, a co można sprzedać, podarować lub wyrzucić. Z pewnością ułatwi Ci to pakowanie i zmniejszy ilość niepotrzebnych przedmiotów podczas przeprowadzki z miasta do miasta.

Niezbędniki pakowania delikatnych rzeczy podczas przeprowadzki

Zanim zaczniesz pakować, upewnij się, że masz w domu wystarczającą ilość pudełek na przeprowadzki, szerokiej taśmy klejącej, duże nożyce, folię bąbelkową i inne przydatne akcesoria. Wszystkie niezbędniki przeprowadzki możesz kupić w popularnych marketach budowlanych, typu Obi <www.obi.pl>. Jeśli zależy Ci na minimalizowaniu kosztów, zamiast kupować nowe pudełka na przeprowadzki, idź do osiedlowego sklepu spożywczego – tam je dostaniesz za darmo.

 

 

Wiele osób martwi, jak zapakować podczas przeprowadzki delikatne rzeczy, takie jak np. szkło, książki, meble, czy sprzęt RTV i AGD. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie

 

Indywidualne opakowanie dla każdej rzeczy

Zacznij pakować rzeczy, których nie używasz codziennie. Zacznij od tych o małych gabarytach, jak książki, porcelana i bibeloty. Zanim umieścisz cokolwiek w pudełku, zadbaj o indywidualne zabezpieczenie każdego delikatnego przedmiotu.

Trzeba wiedzieć, jak prawidłowo umieścić rzeczy

Pamiętaj, że ciężkie przedmioty mają być na dole, a lekkie na górze. Nie przeciążaj pudełek na przeprowadzki. Zwiększa to ryzyko powstania uszkodzeń. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest rozłożenie delikatnych rzeczy podczas przeprowadzki na kilka mniejszych opakowań. Zadbaj, aby w każdym kartonie na przeprowadzki nie było pustych przestrzeni. Czym je zapełnić? Starymi ręcznikami, ścierkami, papierem pakowym, folią lub gazetami. Oczywiście możesz kupić specjalne wypełnienia do paczek. Dostaniesz je m.in. na Allegro.

Oznaczenie pudełek

Wbrew pozorom równie ważne, co umieszczenie rzeczy delikatnych w pudełkach jest oznaczenie kartonów. Podczas przeprowadzki musisz zadbać o to, aby odpowiednio oznaczyć pudełka na przeprowadzki z delikatnymi rzeczami. Użyj w tym celu markerów do zaznaczenia zawartości i dodaj adnotacje o delikatności zawartości. Przykładowo: szkło, książki, porcelana, ubrania. Takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwi Ci pracę przy przewożeniu i rozpakowywaniu rzeczy, a potem umożliwi ostrożne rozpakowywanie każdego z kartonów.

Jak przewozić delikatne rzeczy podczas przeprowadzki

Zadbaj o to, aby pudełka z delikatnymi przedmiotami były umieszczone w bezpiecznym miejscu w samochodzie, w którym będziesz przewozić swoje rzeczy. Unikaj umieszczania ich na dnie stosu pudełek i postaw je w miejscu, gdzie nie będą narażone na ucisk czy duże wstrząsy. Pamiętaj jednak, aby wokół nich nie było pustej przestrzeni, bo najnormalniej w świecie będą „latać” po samochodzie.

 

Jak pakować delikatne rzeczy podczas przeprowadzki

Warto zdać sobie sprawę z tego, że pakowanie delikatnych rzeczy podczas przeprowadzki jest dużym wyzwaniem. W zależności od rodzaju przedmiotu, inaczej powinno wyglądać jego pakowanie. Jest bowiem różnica pomiędzy pakowaniem książek, szkła, a przykładowo sprzętu RTV i AGD oraz mebli. Jak zapakować delikatne rzeczy podczas przeprowadzki z głową?

Przeprowadzka a meble drewniane i tapicerowane

Pakowanie mebli drewnianych i tapicerowanych podczas przeprowadzki wymaga ostrożności i odpowiedniego ich zabezpieczenia, aby uniknąć ewentualnych uszkodzeń podczas transportu. Jeśli jest to możliwe, zdemontuj poszczególne meble na mniejsze części. Zdemontuj, jeśli masz taką możliwość, wystające elementy mebli, np. nogi. Rozbieranie stolików, krzeseł czy innych elementów ułatwi pakowanie i zabezpieczy meble przed uszkodzeniami. Owiń drewniane i tapicerowane meble folią bąbelkową lub stretch. Chroni to meble przed zarysowaniami i zminimalizuje ryzyko uszkodzeń podczas transportu.

Książki i płyty

Pakowanie książek i płyt podczas przeprowadzki może wydawać się prostym zadaniem, ale wbrew pozorom łatwo je uszkodzić. Wszystkie książki powinny znaleźć się w twardym i stabilnym kartonie. Poszczególne egzemplarze powinny być oddzielone od siebie folią bąbelkową lub przynajmniej gazetami. Zadbaj o to, aby w pudełkach na przeprowadzki nie było pustych przestrzeni.

Jak zapakować szkło, porcelanę i inne delikatne rzeczy podczas przeprowadzki

Pakowanie delikatnych przedmiotów, takich jak szkło, czy porcelana, wymaga szczególnej uwagi i odpowiedniego zabezpieczenia. Każdy delikatny przedmiot powinien być owinięty w kilka warstw folii bąbelkowej. Staraj się chronić wszystkie krawędzie i narożniki. Jeśli przedmiot ma ostre elementy, użyj dodatkowej warstwy ochronnej, takiej jak np. papier pakowy. Unikaj pustych przestrzeni w kartonach. Musisz uniemożliwić im przemieszczanie się w pudełkach. W tym celu wypełnij przestrzeni gazetami lub folią bąbelkową. Układaj delikatne przedmioty w pudełkach na przeprowadzki w pozycji pionowej, a nie poziomej. Z kolei w przypadku talerzy czy mis, układaj je w pozycji stojącej, tak jakby stały w zmywarce.

Transport sprzętu RTV i AGD

Sprzęt elektroniczny najlepiej pakować w oryginalne pudełka, w których były umieszczone podczas zakupu w sklepie. Jeśli ich nie masz, postaraj się znaleźć odpowiedniej wielkości pudełka, sprzęt zabezpiecz folią bąbelkową, a następnie owiń folią stretch. Potem umieść je w kartonie w pozycji stojącej. Wypełnij przestrzenie wypełniaczami np. w postaci chrupek.

 

O czym pamiętać, pakując delikatne rzeczy podczas przeprowadzki

Pamiętaj, że staranne i odpowiedzialne pakowanie delikatnych rzeczy to klucz do ich bezpiecznego transportu podczas Twojej przeprowadzki. Zastosowanie się do powyższych wskazówek pomoże Ci uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek związanych z uszkodzeniem cennych przedmiotów. Warto poświęcić dodatkowy czas na staranne zabezpieczenie delikatnych rzeczy – to inwestycja w ich bezpieczną podróż do nowego miejsca.

 

czas-start@o2.pl

+48 669 872 772

Kontakt

Zadzwoń do nas z zapytaniem o przeprowadzkę  

Zadzwoń do firmy czas-start

 Czas-start Wrocław Stabłowice                   ul. Oliwkowa 9

                        54-054 Wrocław

Odwiedź nas

Przeprowadzki domów i mieszkań

Przeprowadzki firm

Przeprowadzki międzynarodowe

Sprzątanie mieszkań i domów

Utylizacja sprzętu i mebli

Przechowywanie mebli