Przewieziemy twoje meble, sprzęt RTV i AGD, kanapę na terenie Wrocławia i okolic. Zapakujemy kartony, skręcimy i rozkręcimy meble.
Koszt przeprowadzki Wrocław

Jak zmniejszyć koszty przeprowadzki? Tanie przeprowadzki Wrocław

20 maja 2022

Przeprowadzka w nowe miejsce to z jednej strony podekscytowanie, a z drugiej strony duże obawy. Do tego dochodzi stereotypowa wizja wysokich kosztów przeprowadzki. Tymczasem wbrew pozorom przeprowadzka wcale nie musi być kosztowna. Poniżej przedstawiamy sprawdzone sposoby na zmniejszenie kosztów przeprowadzki, które nie ominą nikogo.

 

Tanie przeprowadzki Wrocław

Przeprowadzka w nowe miejsce wiążę się z kosztami nabycia nowego mieszkania. Do tego dochodzą koszty samej przeprowadzki po Wrocławiu. Jak w każdym dużym mieście przeprowadzka bywa czasochłonna i kosztowna. Dlatego nie bez powodu ludzie dążą do ograniczenia kosztów przeprowadzki, chcąc zminimalizować ponoszone koszty.

 

Ile kosztuje przeprowadzka?

To ile kosztować Cię będzie przeprowadzka, uzależnione jest od wielu czynników, w tym od tego, czy zdecydujesz się przeprowadzić samodzielnie, czy skorzystasz z usług firmy przeprowadzkowej. Wbrew pozorom koszt przeprowadzki z firmą przeprowadzkową jest w ostatecznym rozrachunku tańszy niż koszt samodzielnego przeprowadzenia się w nowe miejsce.  A do tego jest to sposób zdecydowanie mniej stresujący. Dlaczego? Ponieważ doświadczona i rzetelna firma przeprowadzkowa Czas-Start działa szybko i bez ryzyka uszkodzenia Twoich rzeczy.

Czy warto zainwestowac w firme przeprowadzkową? Ile kosztuje przeprowadzka z Czas-start?

Jak zmniejszyć koszty przeprowadzki?

Oczywiście wiele osób zadaje sobie pytanie, jak zmniejszyć koszty przeprowadzki. Powszechnie panuje przekonanie, że przeprowadzki są drogie. Tymczasem cena przeprowadzki nie jest wcale taka wysoka, a można ją dodatkowo obniżyć stosując sprawdzone patenty. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że każda przeprowadzka złożona jest z kilku następujących po sobie etapów i na każdym z nich możesz podejmować działania, które obniżą ostateczny koszt przeprowadzki. Dotyczą one przede wszystkim:

  • porządków i pozbycia się niepotrzebnych rzeczy,

  • samodzielnego pakowania się do przeprowadzki,

  • pozyskania za darmo kartonów i worków,

  • odpowiedniego sposobu pakowania się do przeprowadzki,

  • zabezpieczenia mebli i sprzętu przed uszkodzeniem,

  • ograniczenie czasu przeprowadzki.

 

TAnie przeprowadzki Wrocław

Firma przeprowadzkowa to wbrew pozorom idealny sposób na zmniejszenie kosztów przeprowadzki. Po pierwsze, oszczędzasz swój czas. Po drugie, firma przeprowadzkowa doskonale wie w jaki sposób zabezpieczać i przewozić Twoje rzeczy, aby nie uległy jakiemukolwiek uszkodzeniu, a naprawa lub zakup nowych sprzętów to duży wydatek. Poza tym firma przeprowadzkowa realizuje usługę przeprowadzkową odpowiednio dużym samochodem dostawczym, dzięki czemu jest w stanie przewieźć rzeczy zdecydowanie szybciej niż zrobisz to na własną rękę. Przeprowadzka we Wrocławiu musi być zrobiona sprawnie, w przeciwnym razie czekają Cię niepotrzebne wydatki.

 

Porządki przed przeprowadzką

Aby zmniejszyć koszty przeprowadzki, warto zrobić wcześniej porządki. Oczywiście nie mamy na myśli składania w kostkę ubrań, ale pozbycie się niepotrzebnych rzeczy. Jeśli nie wiesz, co możesz zrobić ze starymi i niepotrzebnymi rzeczami z domu, zapoznaj się z naszym artykułem Utylizacja mebli- dlaczego warto pozbyć się starych gratów z pomocą specjalistycznej firmy na blogu. Pamiętaj, że nie możesz wrzucać sprzętu RTV i AGD oraz mebli do typowego pojemnika na odpady komunalne. Mógłbyś dostać mandat! I to całkiem wysoki… Warto jednak wiedzieć, że firmy przeprowadzkowe, w tym firma przeprowadzkowa Czas Start, posiadają w ofercie usługę wywozu starych mebli oraz sprzętu RTV i AGD, czyli po prostu usługę utylizacji

CZAS-START przeprowadzki, utylizacja, usługi transportowe Wrocław Tani transport Wrocław

 

 

Samodzielne pakowanie

Kolejnym sposobem na zmniejszenie kosztów przeprowadzki po Wrocławiu jest samodzielne pakowanie się. Czyli nie musisz zlecać firmie przeprowadzkowej pakowania Twoich rzeczy. Możesz zrobić to samodzielnie. Z pewnością musisz pamiętać o opisywaniu pudełek z zawartością, co ułatwi Ci później rozpakowywanie rzeczy i zabezpieczeniu rzeczy, które mogłyby się zniszczyć w transporcie.

 

 

Kartony i pudełka na przeprowadzki

Oszczędności możesz szukać również w pudełkach i kartonach, w których przewieziesz rzeczy. To znaczy, że nie musisz kupować w marketach typu Castorama  lub Ikea  pudełek na przeprowadzki. Z pewnością część pudełek możesz mieć w domu lub piwnicy po sprzętach RTV i AGD lub większych gabarytowo przedmiotach. Jeśli jednak nie masz pudełek, możesz udać się do osiedlowego sklepu spożywczego. Tam z pewnością poratują Cię kilkoma pudełkami, za które nie zapłacisz ani grosza.

 

Zabezpieczenie rzeczy

Zabezpieczenie rzeczy przez uszkodzeniem i zniszczeniem również stanowi pewną formę zmniejszenia kosztów przeprowadzki. Po pierwsze, zniszczony telewizor to duży problem. Po drugie, zakup nowego lub naprawa wiąże się z dużymi kosztami, których lepiej unikać.

 

Pakowanie

Oczywiście pakowanie się we właściwy sposób również wpłynie w konsekwencji na zmniejszenie kosztów przeprowadzki. Im mniej miejsca zajmą Twoje rzeczy, tym szybciej i łatwiej je przewieziesz Ty lub firma przeprowadzkowa. Dlatego upewnij się, że masz w domu worki próżniowe, w które zapakujesz pościel i inne rzeczy, które zajmą sporo miejsca. Ponadto zadbaj o to, aby kartony na przeprowadzki nie były tylko częściowo wypełnione.

 

Ograniczenie czasu przeprowadzki

Kolejnym czynnikiem, który może wpłynąć na zmniejszenie kosztów przeprowadzki jest ograniczenie do minimum czasu przeprowadzki. Im mniej czasu zajmie przeprowadzka, tym mniej będziesz musieć zapłacić firmie przeprowadzkowej.

 

Przeprowadzka po Wrocławiu nie musi być straszna

Pamiętaj, że przeprowadzka po Wrocławiu nie musi być straszna. Wystarczy się do niej dobrze przygotować, a wtedy unikniesz przykrych niespodzianek i wpadek, które bywają kosztowne.

 

Zadzwoń +48 669872772 Czas-Start

 

czas-start@o2.pl

+48 669 872 772

Kontakt

Zadzwoń do nas z zapytaniem o przeprowadzkę  

Zadzwoń do firmy czas-start

 Czas-start Wrocław Stabłowice                   ul. Oliwkowa 9

                        54-054 Wrocław

Odwiedź nas

Przeprowadzki domów i mieszkań

Przeprowadzki firm

Przeprowadzki międzynarodowe

Sprzątanie mieszkań i domów

Utylizacja sprzętu i mebli

Przechowywanie mebli