Przewieziemy twoje meble, sprzęt RTV i AGD, kanapę na terenie Wrocławia i okolic. Zapakujemy kartony, skręcimy i rozkręcimy meble.
Zmiana mieszkania to jedno, a drugie przeprowadzka. Kalkulator przeprowadzki pozwoli każdemu zainteresowanemu oszacować, ile kosztuje przeprowadzka z miasta do miasta

Kalkulator przeprowadzki: jak obliczyć, ile kosztuje przeprowadzka 

07 lutego 2024

Zmiana mieszkania to jedno, a drugie przeprowadzka. Kalkulator przeprowadzki pozwoli każdemu zainteresowanemu oszacować, ile kosztuje przeprowadzka z miasta do miasta. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ, jeśli istnieje taka konieczność, osoba przeprowadzająca się będzie mogła optymalizować koszty przeprowadzki. Poza tym, będzie wiadomo, co jest korzystniejsze: przeprowadzka z firmą przeprowadzkową czy na własną rękę.

Dlaczego warto oszacować koszty dzięki kalkulatorowi przeprowadzki

Po pierwsze, jeśli czeka Cię przeprowadzka musisz wiedzieć, że przenosiny pod nowy adres wymagają dobrej organizacji działań. Po drugie, jeśli się źle przygotujesz do tego procesu, może Cię czekać sporo komplikacji. Dlatego organizując przeprowadzkę na własną rękę bardzo ważny jest plan działania. W takim planie przeprowadzki powinny znaleźć się ustalenia dotyczące pakowania się, sprzątania po przeprowadzce, terminu przeprowadzki i tego, jak wyglądać będzie transport rzeczy.

Jeśli jednak korzystasz z usług firmy przeprowadzkowej, masz łatwiejsze zadanie. Po drugie, bez względu na to, czy przeprowadzasz się na własną rękę, czy z firmą przeprowadzkową, będziesz musiał ponieść pewne koszty. Dlatego powinieneś określić orientacyjne wydatki na przeprowadzkę. Jest to ważne szczególnie wtedy, kiedy zależy Ci na poniesieniu, jak najmniejszych kosztów z tego tytułu. Jak to zrobić? Na przykład korzystając z kalkulatora przeprowadzki.

Jak oszczędzić czas i pieniądze dzięki kalkulatorowi przeprowadzki

Osoby, które czeka przeprowadzka powinny skorzystać z kalkulatora przeprowadzki. Dlaczego? Ponieważ w przypadku na własną rękę będą mogły dzięki temu oszacować orientacyjny koszt przeprowadzki. Im dokładniejszy będziesz w swoich obliczeniach, tym bardziej prawdopodobny wynik wyjdzie. W przypadku współpracy z firmą przeprowadzkową sprawa jest prostsza – firma przeprowadzka ma cennik przeprowadzek, według którego wycenia usługę. Oczywiście cena ta może wzrosnąć, jeśli zdecydujesz się na zlecenie firmie od przeprowadzek jakiejkolwiek usługi dodatkowej, np. demontażu i montażu mebli, sprzątania po przeprowadzce, etc.

Zmiana mieszkania to jedno, a drugie przeprowadzka. Kalkulator przeprowadzki pozwoli każdemu zainteresowanemu oszacować, ile kosztuje przeprowadzka z miasta do miasta.

 

Kalkulator przeprowadzki – jak ocenić, kosztuje przeprowadzka

Kalkulator przeprowadzki wymaga od Ciebie więcej zaangażowania niż klasyczny kalkulator, z którego korzystasz podczas dokonywania różnorakich obliczeń. Przede wszystkim dlatego, że musisz się zastanowić, jak będzie przebiegać Twoja przeprowadzka. Co musisz zrobić, żeby skorzystać z kalkulatora przeprowadzki? Przede wszystkim musisz:

  • wskazać, jak dużo rzeczy masz do przewiezienia,

  • zaplanować termin przeprowadzki,

  • uwzględnić czas potrzebny na zorganizowanie przeprowadzki,

  • obliczyć odległość pomiędzy starym i nowym adresem oraz czas jaki jest potrzebny na przeprowadzkę rzeczy,

  • zastanowić się, jakim samochodem przewieziesz rzeczy.

Poza tym, konieczne jest uwzględnienie kosztów związanych z pakowaniem, np. zakup kartonów na przeprowadzki oraz ewentualnym ubezpieczeniem.

Określ liczbę rzeczy do przewiezienia

Określenie ilości i masy mebli oraz innych przedmiotów przewożonych w trakcie przeprowadzki pozwoli oszacować, jak dużo czasu zajmie Ci pakowanie się do przeprowadzki, a następnie transport rzeczy pod wskazany adres. Tutaj warto wiedzieć, że im mniej rzeczy masz do przewiezienia, tym koszt przeprowadzki będzie niższy.

Zbędne rzeczy a kalkulator przeprowadzki

Jeśli pozbędziesz się niepotrzebnych przedmiotów, ograniczysz ilość rzeczy, które trzeba spakować i przetransportować. Dodatkowo, im mniejsza ilość przedmiotów do przewiezienia, tym niższe koszty i krótszy czas przeprowadzki. Oczywiście, jeśli planujesz pozbyć się sprzętu RTV i AGD lub mebli, warto unikać odkładania tego na ostatnią chwilę. Dlaczego? Ponieważ tego rodzaju odpadów nie wolno wyrzucać do zwykłego kontenera na śmieci, co grozi karą finansową i dodatkowymi wydatkami, które trzeba uwzględnić w kalkulatorze przeprowadzki. Oczywiście, tę czynność można powierzyć firmie przeprowadzkowej, która oferuje takie usługi.

 

 

Samochód

Jeżeli planujesz zmianę miejsca zamieszkania, konieczne jest posiadanie pojazdu. Oczywiście, niekoniecznie musi to być Twój własny samochód. Równie dobrze możesz skorzystać z pojazdu udostępnionego przez rodzinę lub znajomych. Jeśli nie masz takiej możliwości możesz samochód wynająć, np. w Traficar <https://traficar.pl/>, co jednak będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami. Zdecydowanie korzystniejszym cenowo i prostszym rozwiązaniem jest zlecenie przeprowadzki profesjonalnej firmie specjalizującej się w tym zakresie.

 

Oszacuj czas i odległość

Kolejną rzeczą, którą musisz zrobić jest określenie odległości pomiędzy miejscem, z którego się wyprowadzasz do miejsca, gdzie się planujesz wprowadzić. Następnie zastanów się, ile czasu Ci zajmie transport tych rzeczy. Dlaczego jest to ważne? Bo pozwoli Ci określić, jaki będzie koszt paliwa, które zużyjesz w trakcie przeprowadzki. Oczywiście będzie to uzależnione m.in. od samochodu. Musisz wiedzieć, że większe samochody z jednej strony oszczędzają czas, jaki musisz poświęcić na przeprowadzkę, ale z drugiej strony więcej palą. Z kolei samochody osobowe mniej palą, ale zapewne za jednym zamachem nie uda Ci się przewieźć wszystkich rzeczy, co w ostatecznym rozrachunku wpłynie na wzrost kosztów przeprowadzki.

Termin przeprowadzki

Na koszt przeprowadzki wpływa również termin przeprowadzki. Większy ruch na drodze generuje większe koszty. Dlaczego? Po pierwsze, w korkach zwiększa się spalanie. Po drugie, w godzinach szczytu czas przejazdu ulega wydłużeniu.

Ubezpieczenie a kalkulator przeprowadzki

Jeśli planujesz przeprowadzkę pomyśl o ubezpieczeniu mienia. Wpłynie to na cenę przeprowadzki, ale jednocześnie ochroni Cię przed stratami finansowymi, jakie mogą mieć miejsce podczas transportu mienia na własną rękę. Wbrew pozorom niezwykle trudno jest zabezpieczyć rzeczy podczas przeprowadzki. Oczywiście doskonale wiedzą, jak to zrobić pracownicy firm przeprowadzkowych.

Kalkulator przeprowadzek

Jeśli zsumujesz koszty, jakie poniesiesz na pakowanie rzeczy do przeprowadzki i przewóz mienia, a nawet ubezpieczenie, otrzymasz orientacyjny koszt przeprowadzki. Oczywiście kalkulator przeprowadzki powinien uwzględniać również straty wynikające z czasu, jaki musisz poświęcić na przeprowadzkę zamiast na pracę. W końcu czas to pieniądz.

Jeśli po zsumowaniu wszystkich kosztów oraz czasu, który należy poświęcić na planowanie i realizację przeprowadzki, dojdziesz do wniosku, że to zadanie nie jest łatwe. Warto rozważyć skorzystanie z usług profesjonalistów, którzy w przystępnej cenie przeprowadzą Cię w jednym dniu pod nowy adres, oszczędzając Twój czas, pieniądze i zdrowie psychiczne. Zastanawiasz się, która z opcji będzie tańsza? Zerknij na cennik tanich przeprowadzek oferowanych przez firmy przeprowadzkowe i porównaj ze swoim wynikiem.

czas-start@o2.pl

+48 669 872 772

Kontakt

Zadzwoń do nas z zapytaniem o przeprowadzkę  

Zadzwoń do firmy czas-start

 Czas-start Wrocław Stabłowice                   ul. Oliwkowa 9

                        54-054 Wrocław

Odwiedź nas

Przeprowadzki domów i mieszkań

Przeprowadzki firm

Przeprowadzki międzynarodowe

Sprzątanie mieszkań i domów

Utylizacja sprzętu i mebli

Przechowywanie mebli