Przewieziemy twoje meble, sprzęt RTV i AGD, kanapę na terenie Wrocławia i okolic. Zapakujemy kartony, skręcimy i rozkręcimy meble.
Utylizacja sprzętu AGD Wrocław

O co zapyta Cię firma przeprowadzkowa? Transport, przeprowadzki Wrocław

12 kwietnia 2022

Kontaktując się z firmą przeprowadzkową, musisz wiedzieć, że pracownik firmy zada Ci szereg pytań dotyczących przeprowadzki. Wiele z nich może Cię zaskoczyć. Ale musisz wiedzieć, że są one niezbędne do wyceny usługi. O co zapyta firma przeprowadzkowa? O tym poniżej!

 

Przeprowadzka z firmą przeprowadzkową - transport przeprowadzki Wrocław

Przeprowadzka we Wrocławiu z firmą przeprowadzkową jest szybka i co do zasady – bezproblemowa. Pozostaje tylko wybór odpowiedniej firmy przeprowadzkowej. Większa część społeczeństwa uważa, że skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej jest proste. Wystarczy zadzwonić do firmy. Podać adres, termin i tyle. Nic bardziej błędnego. Oczywistym jest, że dla klientów firm przeprowadzkowych liczą się przede wszystkim 3 rzeczy: dostępność firmy przeprowadzkowej, pozytywne opinie o firmie oraz ceny oferowanych przez nią usług. Tymczasem wycena usług przeprowadzkowych poprzedzona jest wieloma pytaniami ze strony firmy przeprowadzkowej.

 

Dlaczego firmy przeprowadzkowe zadają dużo pytań?

Firmy przeprowadzkowe zadają dużo pytań, ponieważ dzięki nim, pracownicy firmy mogą dopasować samochód i sprzęt do konkretnego zlecenia. Kolejnym powodem jest konieczność uwzględnienia obecności określonej liczby pracowników firmy przeprowadzkowej. Co to oznacza? W przypadku mniejszych przeprowadzek, wystarczy zazwyczaj dwóch pracowników. W przypadku większych przeprowadzek, może zachodzić konieczność uwzględnienia obecności dodatkowych pracowników. Ale to nie są jedyne powody, dla których pada tyle pytań. Dzięki uzyskaniu odpowiedzi na pytania, firma przeprowadzkowa wie, co ją czeka.

 

Transport, przeprowadzki Wrocław - pytania dotyczące przeprowadzki

Firmy przeprowadzkowe zadają różnorakie pytania potencjalnym klientom. Oczywiście każda firma przeprowadzkowa ma swój własny sposób dokonywania wyceny swoich usług. Dotyczy to również firmy Czas-Start <https://czas-start.pl>. Jednak niektóre pytania z pewnością się powtarzają. Wymienić wśród nich można pytania o:

  • miejsce załadunku i rozładunku,

  • rodzaj rzeczy do przewiezienia,

  • ilość rzeczy do przewiezienia,

  • demontaż i montaż mebli,

  • kartony na przeprowadzki.

Powyższe pytania znajdują logiczne uzasadnienie.

Transport, przeprowadzki Wrocław z Czas-Start - załądujemy

 

Miejsce załadunku w dniu przeprowadzki

Oczywistym pytaniem firmy przeprowadzkowej jest pytanie o miejsce załadunku. Przede wszystkim firma przeprowadzkowa ustala, czy przeprowadzka odbywa się z domu jednorodzinnego, czy budynku wielorodzinnego. Poza tym firma przeprowadzkowa zapyta Cię o możliwość podjazdu, jak najbliżej wejścia do budynku oraz obecność w budynku windy. Jak można się domyślać, winda stanowi duże ułatwienie dla pracowników firmy przeprowadzkowej. Pracownik firmy przeprowadzkowej zapyta Cię również prawdopodobnie o dostępność miejsc parkingowych oraz natężenie ruchu wokół miejsca załadunku.

 

Miejsce rozładunku podczas przeprowadzki

Podobnie, jak to ma miejsce w przypadku miejsca załadunku, padnie podczas rozmowy z firmą przeprowadzkową pytanie o miejsce rozładunku. Pracownik firmy zapyta Cię o adres rozładunku, aby ocenić odległość pomiędzy punktem odbioru, a miejscem docelowym przeprowadzki. Wrocław jest dużym miastem, ale na jego terenie koszt przeprowadzki będzie zbliżony. Jeśli przeprowadzka ma mieć miejsce poza granice miasta, koszt przeprowadzki może jednak wzrosnąć. Pracownik firmy przeprowadzkowej zapyta Cię również o dostępność miejsc postojowych, natężenie ruchu i wszystkie inne rzeczy, o które pytał w kontekście miejsca załadunku.

 

Rodzaj rzeczy do przewiezienia

Firmy przeprowadzkowe pytają również o rodzaj rzeczy do przewiezienia. Ma to swoje uzasadnienie. Mniejsze, lekkie rzeczy łatwiej jest zapakować i przewieźć. Natomiast meble, czy wszelakie sprzęty RTV i AGD nieco trudniej jest przeprowadzić.

 

Ilość rzeczy do przewiezienia

Kolejną kwestią pozostaje ilość rzeczy do przewiezienia podczas przeprowadzki. Dlaczego jest to ważne już na etapie rozmów z firmą przeprowadzkową na temat ceny usługi? Ponieważ od ilości rzeczy do przewiezienia zależy rodzaj samochodu, który zostanie wykorzystany podczas przeprowadzki, liczba pracowników, która będzie zaangażowana w Twoją przeprowadzkę, a nawet czas jaki pracownicy firmy przeprowadzkowej będą musieli przeznaczyć na przeprowadzkę. To wszystko wpływa na cenę usługi.

 

Demontaż i montaż mebli a przeprowadzka

Następnym pytaniem, które często pada z ust pracowników firmy przeprowadzkowej do potencjalnych klientów szukających firmy przeprowadzkowej jest pytanie o demontaż i montaż mebli. Jeśli szukasz firmy przeprowadzkowej, która zdemontuje Twoje meble, a następnie je zamontuje, koszt przeprowadzki będzie nieco większy. Musisz sobie jednak zdawać sprawę z tego, że powierzenie pracownikom firmy przeprowadzkowej demontażu i montażu mebli podczas przeprowadzki jest najlepszym i najbezpieczniejszym dla Ciebie rozwiązaniem. Pracownicy firmy przeprowadzkowej posiadają doświadczenie w sprawnym demontowaniu mebli w taki sposób, aby ich w żaden sposób nie uszkodzić.

 

Kartony na przeprowadzki

Kartony na przeprowadzki to następne pytanie, które zadają pracownicy firm przeprowadzkowych. Jeśli zamierzasz zlecić firmie przeprowadzkowej również pakowanie rzeczy do przeprowadzenia, pracownicy muszą mieć do czego pakować rzeczy. Zapytają Cię, czy dostarczysz im odpowiednie kartony, czy mają przyjechać wyposażeni w odpowiednie kartony na przeprowadzki. Kartony możesz nabyć w osiedlowym sklepie spożywczym, markecie typu Obi.

 

Oględziny miejsca załadunku przed przeprowadzką

Niektóre firmy przeprowadzkowe zaproponują Ci oględziny miejsca załadunku przed przeprowadzką. Co to takiego? To sprawdzenie przez pracownika firmy przeprowadzkowej miejsca, z którego ma Cię przeprowadzić. Warto podkreślić, iż taka usługa stosunkowo często jest bezpłatna, natomiast w znaczący sposób ułatwia odpowiednie przygotowanie do przeprowadzki.

 

Transport przeprowadzki Wrocław - jesteśmy dla Was !!!

czas-start@o2.pl

+48 669 872 772

Kontakt

Zadzwoń do nas z zapytaniem o przeprowadzkę  

Zadzwoń do firmy czas-start

 Czas-start Wrocław Stabłowice                   ul. Oliwkowa 9

                        54-054 Wrocław

Odwiedź nas

Przeprowadzki domów i mieszkań

Przeprowadzki firm

Przeprowadzki międzynarodowe

Sprzątanie mieszkań i domów

Utylizacja sprzętu i mebli

Przechowywanie mebli