Przewieziemy twoje meble, sprzęt RTV i AGD, kanapę na terenie Wrocławia i okolic. Zapakujemy kartony, skręcimy i rozkręcimy meble.
Przeprowadzka na nowe mieszkanie, czyli kiedy wyprowadzić się

Przeprowadzka na nowe, czyli kiedy wyprowadzić się ze sprzedanego domu 

02 listopada 2023

Wraz z przeprowadzką pod nowy adres pojawia się pytanie, kiedy wyprowadzić się ze sprzedanego domu. Co na to przepisy i jak zorganizować przeprowadzkę, aby przebiegła ona bez zakłóceń? O tym piszemy poniżej. Dlatego, jeśli planujesz sprzedaż mieszkania, koniecznie zapoznaj się z treścią tego tekstu.

Przeprowadzka na nowe, kiedy trzeba się wyprowadzić po sprzedaży mieszkania? 

Sprzedaż mieszkania to emocjonująca chwila dla całej rodziny. Wreszcie będzie możliwa wyprowadzka do nowego domu i rozpoczęcie nowego etapu w życiu rodziny. Niestety szybko po euforii bardzo szybko przychodzi irytacja i stres. Dlaczego? Ponieważ trzeba opuścić dotychczasowe mieszkanie, przewieźć rzeczy pod nowych adres i przekazać lokal nowemu właścicielowi. Co ciekawe, sprzedawcy nieruchomości zastanawiają się nad ceną, wyborem notariusza, nowym mieszkaniu, niektórzy nawet planują święta w nowych 4 ścianach, ale nie zastanawiają się nad tym, kiedy zachodzi konieczność opuszczenia sprzedanego domu i po ilu dniach należy przekazać lokal, czy regulują tego typu kwestie przepisy, czy to zależy wyłącznie od ustaleń stron. Jak to wygląda w rzeczywistości? Czy istnieją jakieś regulacje, które określałyby konkretny termin w jakim należy się wyprowadzić lub chociaż wskazywałyby ramy czasowe? Okazuje się, że nie, a wbrew pozorom jest to niezwykle ważna kwestia.

Przeprowadzka do nowego domu 

Żadne przepisy prawa nie narzucają na strony wymogów dotyczącego czasu, w jakim należy opuścić sprzedane mieszkanie. Oznacza to, że to strony decydują o tym, kiedy sprzedający musi się przeprowadzić do nowego domu. Najczęściej kupującemu zależy na tym, aby sprzedający szybko opuścił dotychczasowe mieszkanie. Z kolei poprzedniemu właścicielowi zależy na spokojnej przeprowadzce. Dlatego najczęściej termin wyprowadzki wynosi kilkanaście dni. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby czas ten wydłużyć. Jest to wskazane zwłaszcza wtedy, kiedy sprzedawca musi doprowadzić mieszkanie do porządku, np. zobowiązał się do opróżnienia mieszkania i odświeżenia go. Bez względu jednak na to, po jakim czasie od sprzedania mieszkania ma mieć miejsce przekazanie lokalu, warto warunki opuszczenia mieszkania określić w akcie notarialnym. Pozwoli to zabezpieczyć interesy stron. Sprzedający już na etapie ustalania warunków sprzedaży i podpisywania aktu notarialnego powinien zastanowić się, ile czasu potrzebuje na przeprowadzkę.

Przeprowadzka na nowe mieszkanie

Jak zorganizować przeprowadzkę po sprzedaży starego mieszkania? 

Im wcześniej przystąpisz do organizacji wyprowadzki ze sprzedanego mieszkania, tym lepiej. Przy czym jej organizację warto rozpocząć od przygotowania listy z zadaniami, jakie Cię czekają. Na tym etapie powinieneś zastanowić się, ile czasu potrzebujesz na wykonanie poszczególnych czynności. Pamiętaj, aby założyć pewien margines czasu. Później możesz przystąpić do działania. Przeprowadzka na własną rękę może być problematyczna i stresująca. Nie zawsze wszystko może iść po Twojej myśli, dlatego powinieneś rozważyć opcję możesz zlecenia przeprowadzki doświadczonej firmie przeprowadzkowej z Wrocławia, która zrobi to za Ciebie. Oczywiście możesz jej zlecić wyłącznie przeprowadzkę rzeczy pod nowy adres, jak i kompleksowe usługi, które obejmują między innymi:

  • demontaż i montaż mebli,

  • pakowanie,

  • opróżnianie mieszkania i sprzątanie po przeprowadzce.

Demontaż i montaż mebli 

Jeśli czeka Cię wyprowadzka z dotychczasowego mieszkania, bo zostało ono sprzedane, pomyśl o demontażu mebli na czas przeprowadzki. Musisz wziąć pod uwagę czas, jaki na to poświęcisz. Oczywiście sprzedający, którzy samodzielnie organizują swoją przeprowadzkę będą musieli spędzić nad tym więcej czasu niż doświadczeni pracownicy firmy przeprowadzkowej z Wrocławia.

Opróżnianie mieszkania po wyprowadzce ze sprzedanego domu 

Sprzedaż mieszkania najczęściej wiąże się z koniecznością opróżnienia mieszkania. Jeśli zamierzasz wszystkie rzeczy zabrać do nowego domu, nie ma większego problemu. Gorzej, jeśli zabierasz tylko część rzeczy, a pozostałe są Ci totalnie niepotrzebne. Co możesz z nimi zrobić? Opcje są dwie: wyrzucić albo sprzedać.

Co zrobić ze starymi meblami po wyprowadzce po sprzedaży domu 

Jeśli nie planujesz przewozić mebli pod nowy adres zamieszkania, musisz zastanowić się, co z nimi zrobić. Teoretycznie możesz je zostawić w sprzedanym mieszkaniu, ale jeśli kupujący nie zażyczył ich sobie, pozostawienie ich będzie niegrzeczne. Dlatego musisz się zastanowić, czy je sprzedasz, czy wyrzucisz. Co ciekawe, ani jedna, ani druga opcja nie oznacza, że pozbędziesz się mebli w krótkim czasie. Jak to możliwe? Jeśli chcesz meble sprzedać, np. na OLX, nie masz pewności, że w krótkim czasie znajdzie się kupujący. Natomiast, jeśli planujesz je wyrzucić, musisz wiedzieć, że nie możesz się ich pozbyć umieszczając w kontenerze na odpady komunalne. Za takie działanie grozi Ci kara finansowa. Zgodnie z prawem meble wyrzucane są do specjalnego kontenera na odpady o dużych gabarytach. Jest jeden problem – firma przywozi go stosunkowo rzadko. Rozwiązaniem problemu będzie zlecenie wywozu ich firmie przeprowadzkowej do miejsca składowania śmieci.

Gdzie dać niepotrzebny sprzęt RTV i AGD po sprzedaży domu? 

Właściciele mają podobne problemy z niepotrzebnym już sprzętem RTV i AGD. Jego również nie można wyrzucić do kontenera na odpady komunalne. Opcji jest kilka: możesz zaczekać na odpowiedni kontener lub zawieźć sprzęt do miejsca zbiórki, sprzedać go, oddać za darmo albo… zlecić jego pozbycie się firmie przeprowadzkowej Czas-Start z Wrocławia.

Sprzątanie mieszkania po wyprowadzce ze sprzedanego domu 

Pamiętaj, że nawet opróżnione mieszkanie musisz posprzątać. Możesz się zdziwić, jak dużo śmieci zostaje w domach po wyprowadzkach. Dlatego, uwzględnij sprzątanie po przeprowadzce zanim ustalisz z kupującym termin wyprowadzki z mieszkania.

 

czas-start@o2.pl

+48 669 872 772

Kontakt

Zadzwoń do nas z zapytaniem o przeprowadzkę  

Zadzwoń do firmy czas-start

 Czas-start Wrocław Stabłowice                   ul. Oliwkowa 9

                        54-054 Wrocław

Odwiedź nas

Przeprowadzki domów i mieszkań

Przeprowadzki firm

Przeprowadzki międzynarodowe

Sprzątanie mieszkań i domów

Utylizacja sprzętu i mebli

Przechowywanie mebli