Przewieziemy twoje meble, sprzęt RTV i AGD, kanapę na terenie Wrocławia i okolic. Zapakujemy kartony, skręcimy i rozkręcimy meble.
Czy wiesz, że koszt przeprowadzki średniej wielkości mieszkania na własną rękę wiąże się z prawie takimi samymi kosztami, jak i przeprowadzka z firmą przeprowadzkową?

Przeprowadzka samemu czy z firmą przeprowadzkową: co jest tańsze

21 września 2023

 

Jak wygląda przeprowadzka samemu 

Przeprowadzka samemu oznacza konieczność organizacji wszystkiego samodzielnie. Wbrew pozorom zorganizowanie jej nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Powodów jest kilka. Po pierwsze, przeprowadzka na własną rękę jest dużo bardziej czasochłonna niż ta z firmą przeprowadzkową. W końcu wszystko jest na naszej głowie. Po drugie, z pewnością pakowanie rzeczy i rozkręcanie mebli jest nużące i denerwujące. Poza tym trzeba wiedzieć, jak spakować poszczególne rzeczy żeby się nie zniszczyły. Dotyczy to przede wszystkim artykułów wykonanych ze szkła i porcelany, sprzętu RTV i AGD oraz mebli. Ponadto, zawsze przyda się do przeprowadzki duży bus, a nie każdy ma do niego dostęp.

Przeprowadzka na własną rękę to również duże ryzyko dla osoby zmieniającej miejsce zamieszkania.

 

Dlaczego? Bo istnieje ryzyko:

 • zniszczenia przewożonych rzeczy,

 • przeznaczenia większej ilości czasu niż się zakładało,

 • wydania większej ilości pieniędzy na przeprowadzkę.

A to w konsekwencji prowadzi do nerwowej atmosfery w nowym domu.

 

Cena przeprowadzki na własną rękę

Cena przeprowadzki na własną rękę uzależniona jest od kilku czynników. Przede wszystkim od odległości z punktu wyprowadzki do punktu przeprowadzki. Poza tym, na cenę przeprowadzki na własną rękę wpływa samochód, który wykorzystamy do przewożenia rzeczy. Jeśli posiadamy samochód dostawczy, koszt przewozu obejmie zakup paliwa. Gorzej, jeśli planujemy przewozić rzeczy samochodem osobowym. Wówczas jeden kurs samochodem osobowym może nie wystarczyć na przewiezienie wszystkich rzeczy. Jak wiadomo, cena paliwa jest wysoka, co generuje wysokie koszty. Kolejnym wydatkiem ponoszonym podczas samodzielnej przeprowadzki jest koszt nabycia kartonów i innych artykułów niezbędnych do przeprowadzenia się pod nowy adres. Wreszcie ostatnim kosztem jest cena rezygnacji z pracy. Jeśli jesteś freelancerem, właścicielem firmy lub masz wynagrodzenie za dniówkę lub akord, musisz się liczyć z tym, że brak dochodu za dzień lub dni przeprowadzki będzie Twoim kosztem. Zatem, im dłużej zejdzie Ci z przeprowadzką, tym większe koszty poniesiesz i stracisz.

 

Jak wygląda przeprowadzka z firmą przeprowadzką

Zdecydowanie inaczej wygląda przeprowadzka mieszkania z firmą przeprowadzkową. Podstawowa usługa przeprowadzkowa sprowadza się do tego, że w umówionym terminie zjawiają się specjaliści z wybranej firmy przeprowadzkowej i przewożą rzeczy pod wskazany adres. Ty nie musisz ich układać w busie, ani dbać o bezpieczny transport – to jest na głowie pracowników firmy. Są też inne opcje współpracy. Przykładowo możesz zlecić firmie przeprowadzkowej część pakowania rzeczy, np. demontaż i montaż mebli. Już samo to sprawi, że zaoszczędzisz sporo czasu i nerwów. Oczywiście na tym nie koniec. Czas-Start ma w ofercie usługę kompleksowego pakowania rzeczy i przewozu pod wskazany adres wraz z montażem mebli i sprzątaniem po przeprowadzce. Na Twojej głowie jest jedynie rozpakowanie mniejszych przedmiotów, np. ubrań i książek. Kiedy firma przeprowadzkowa wykonuje usługę, ty możesz pracować lub spędzać czas z rodziną.

 

Przeprowadzka samemu wiąże się z prawie takimi samymi kosztami, jak i przeprowadzka z firmą przeprowadzkową?

 

Cena przeprowadzki z firmą przeprowadzkową

Cena przeprowadzki z firmą przeprowadzkową jest uzależniona od wybranego wariantu.

Przykładowo cena przeprowadzki na terenie Wrocławia zaczyna się od 100 zł. W przypadku opcji z pomocą przy załadunku dwóch pracowników firmy przeprowadzkowej, cena przeprowadzki zaczyna się od 150 zł. Oczywiście ceny wzrosną, jeśli wybierzesz dodatkowe usługi, jak np. demontaż i montaż mebli lub sprzątanie po przeprowadzkach.

 

Co obejmuje koszt przeprowadzki z firmą przeprowadzkową

Koszt przeprowadzki z firmą przeprowadzkową obejmuje w standardowej opcji przewóz mienia, czyli transport z punktu A do punktu B. Jednak Klienci najczęściej zamawiają usługi przeprowadzkowe wraz z pomocą pracownika lub dwóch pracowników firmy przeprowadzkowej.

 

Co jest tańsze: przeprowadzka samemu czy z firmą przeprowadzkową

Wbrew pozorom przeprowadzka na własną rękę może być droższa niż ta z firmą przeprowadzkową. Jak to możliwe? Ponieważ właściciel ponosi pewne koszty, które normalnie leżą po stronie firmy przeprowadzkowej. Poza tym, pracownicy z firmy przeprowadzkowej Czas-Start posiadają wieloletnie doświadczenie w branży, co oznacza, że skracają czas przeprowadzki do minimum.

 

 

Cena przeprowadzki samemu i z firmą przeprowadzkową na przykładzie 

Aby pokazać, jak kształtuje się cena obu wariantów i móc odpowiedzieć na pytanie, co jest bardziej korzystne cenowo: przeprowadzka samemu czy z firmą przeprowadzkową, warto posłużyć się konkretnym przykładem.

W przypadku przeprowadzki standardowego mieszkania o powierzchni ok. 60 m2, właściciel przeprowadzający się sam, ponosi koszty:

 • wynajęcia busa, gdzie średnia cena wynajmu samego busa dla indywidualnej osoby wynosi ok. 200 zł,

 • paliwa do busa, czyli ok. 150 zł,

 • zakupu folii, taśm, kartonów na przeprowadzki w wysokości łącznej ok. 150 zł,

 • wynajem wózka i innych sprzętów, ok. 50 zł,

 • zapłata za pomoc innych osób, przyjęto wsparcie 2 osób podczas załadunku i rozładunku trwającego 6 godzin za cenę 25 zł/h, co daje 300 zł.

Zatem łączny koszt przeprowadzki na własną rękę wyniesie ok. 850 zł. Oczywiście nie licząc wysiłku, jaki trzeba włożyć w przeprowadzkę i straty czasu, który można przeznaczyć na pracę lub życie towarzyskie.

Jak to wygląda w przypadku przeprowadzki z firmą przeprowadzkową Czas-Start? Koszt przeprowadzki mieszkania ok. 60 m2 wyniesie ok. 950 zł. W cenę wliczona jest 6-godzinna przeprowadzka obejmująca:

 • załadunek, przewóz i rozładunek,

 • transport busem przystosowanym do przeprowadzek,

 • pracę dwóch specjalistów z naszej firmy przeprowadzkowej,

 • folie, taśmy, pasy, koce,

 • wózki i urządzenia pomocnicze.

Oczywiście nie bierzemy pod uwagę Twojego komfortu i wolnego czasu, a jak wiadomo, Twój czas jest bezcenny.

 

 

czas-start@o2.pl

+48 669 872 772

Kontakt

Zadzwoń do nas z zapytaniem o przeprowadzkę  

Zadzwoń do firmy czas-start

 Czas-start Wrocław Stabłowice                   ul. Oliwkowa 9

                        54-054 Wrocław

Odwiedź nas

Przeprowadzki domów i mieszkań

Przeprowadzki firm

Przeprowadzki międzynarodowe

Sprzątanie mieszkań i domów

Utylizacja sprzętu i mebli

Przechowywanie mebli