Przewieziemy twoje meble, sprzęt RTV i AGD, kanapę na terenie Wrocławia i okolic. Zapakujemy kartony, skręcimy i rozkręcimy meble.
Przeprowadzka w zimę nie musi być ciężkim przeżyciem. Zrobisz to szybko i bez stresu z Czas-Start przeprowadzki Wrocław

Przeprowadzka w zimę nie musi być ciężkim przeżyciem

08 grudnia 2023

Sezon zimowy za pasem, ale nie oznacza to, że przeprowadzka w zimę musi być ciężkim przeżyciem. Co prawda niska temperatura, opady śniegu, zaspy i ślizgawica nie sprzyjają przeprowadzkom, ale odpowiednie przygotowanie może sprawić, że bez względu na pogodę można się przenieść stosunkowo sprawnie i bezproblemowo. Należy jednak pamiętać o kilku kwestiach. Wbrew pozorom przeprowadzka zimową porą nieco różni się od zmiany miejsca zamieszkania w sezonie wiosenno-letnim.

Czy przeprowadzka w zimę musi być trudna?

Śnieg, mróz i ślizgawica skutecznie utrudniają przeprowadzkę nawet w obrębie samego Wrocławia, nie wspominając już o przeprowadzce z miasta do miasta lub poza Polskę. Utrudnienia, jakie występują o tej porze roku wydłużają czas przeprowadzki. Poza tym sama przeprowadzka może wiązać się z występowaniem różnorakich problemów i zagrożeń. Nie oznacza to jednak, że właściciele mieszkań muszą się jej obawiać i zwlekać z nią do wiosny. Po pierwsze, doświadczona firma przeprowadzkowa pomoże Ci przeprowadzić Cię pod nowy adres w możliwie najkrótszym czasie bez stresu i nerwów. Zaoszczędzisz nie tylko czas, ale również pieniądze. A po drugie, jeśli nie chcesz korzystać z usług firm przeprowadzkowych z Wrocławia, możesz zorganizować przeprowadzkę na własną rękę. I mimo tych potencjalnych trudności, przeprowadzki zimą są całkowicie możliwe i bezpieczne, o ile odpowiednio się przygotujesz. To znaczy, że musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Dlaczego przeprowadzka w zimę bywa kłopotliwa 

Oczywiste jest, że największym problemem podczas przeprowadzki w zimę jest pogoda, która niestety jest nieprzewidywalna. Ujemna temperatura skutecznie uprzykrza życie, a co dopiero przeprowadzkę. Dodatkowym utrudnieniem są opady deszczu lub śniegu. Nie dość, że jest nieprzyjemnie, to na dodatek trzeba zadbać o ochronę przenoszonego mienia, tak aby opady deszczu lub śniegu go nie zniszczyły. Kolejnym problemem przeprowadzek w zimę jest ich czasochłonność. Z uwagi na problemy, jakie występują o tej porze roku, przeprowadzka jest dłuższa niż latem. Z kolei wcześnie robi się ciemno, co dodatkowo utrudnia przeprowadzkę. Jednak tym, co najbardziej zagraża podczas przeprowadzki zimową porą jest śliska nawierzchnia.

 

Czas-Start przeprowadzki to fima, która pomoże w przeprowadzce przed świętami.

 

Warunki pogodowe skutecznie utrudniają przeprowadzkę w zimę

Zimą często występują trudne warunki atmosferyczne, które utrudniają przeprowadzkę. Wśród nich wymienić należy przede wszystkim: śnieg, gołoledź, deszcz i silny wiatr. Dodatkowym problemem jest śliska nawierzchnia, nie tylko dróg, ale również chodników i schodów, którymi trzeba transportować mienie do pojazdu. Podczas opadów deszczu i śniegu istnieje ryzyko zamoczenia mienia, nawet jeśli znajduje się w kartonach na przeprowadzki, a także mebli, etc. Poza tym, śliska nawierzchnia to najczęstszy powód występowania zwichnięć, złamań i innych urazów kończyn dolnych. Przeprowadzka w zimę może skończyć się na SOR-ze. Kolejnym problemem jest grupa odzież zimowa, która krępuje ruchy i utrudnia poruszanie się. Dlatego osoby planujące przeprowadzkę w zimę powinny zadbać o odzież termiczną, która z jednej strony jest lekka i zapewnia swobodę ruchów, a z drugiej strony – skutecznie chroni przez chłodem.

Ryzyko uszkodzeń podczas przeprowadzki zimą 

Przeprowadzka zimą może skutkować uszkodzeniami transportowanego mienia. Do uszkodzeń może dojść nie tylko podczas transportu samochodem i zdarzeń drogowych, ale również w trakcie przenoszenia mienia po śliskiej nawierzchni. Szczególnie narażone na uszkodzenia są meble, sprzęty RTV i AGD oraz przedmioty ze szkła i porcelany. Pamiętaj o tym, aby na czas przeprowadzki wszystkie Twoje rzeczy były odpowiednio zabezpieczone przed opadami deszczu, śniegu, ale również uszkodzeniami mechanicznymi.

Trudności logistyczne również wpływają na przeprowadzkę w zimę 

W sezonie zimowym konieczne jest przemyślane planowanie logistyki przeprowadzki. Oczywiście warunki pogodowe są wtedy zmienne i trudno przewidzieć warunki atmosferyczne, ale transport powinien uwzględniać wystąpienie ewentualnych problemów na trasie. Warto zwrócić uwagę, że trudności logistyczne zimą wpływają na wydłużenie czasu przeprowadzki. Zajmuje ona zimą więcej czasu niż przeprowadzka w sezonie letnim. Choćby ze względu na oblodzone drogi i konieczność dostosowania prędkości do niekorzystnych warunków pogodowych.

Krótszy dzień – dłuższa przeprowadzka 

W zimie dni są o wiele krótsze, co oznacza, że będziesz miał mniej czasu na zorganizowanie przeprowadzki w ciągu dnia. Poza tym, mniejsza ilość naturalnego światła może sprawić, że praca stanie się trudniejsza i bardziej czasochłonna.

O czym pamiętać podczas przeprowadzki zimą? 

Oczywiście wymienione powyżej trudności nie zamykają katalogu utrudnień, które napotyka się podczas przeprowadzki w zimę. Warto wiedzieć, że nawet ich wystąpienie nie oznacza, że przeprowadzki zimą są niemożliwe i muszą wiązać się z problemami. Jeśli się do nich odpowiednio przygotujesz i dopasujesz plan przeprowadzki do panujących warunków wszystko powinno pójść po Twojej myśli. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że wszystko pójdzie sprawnie i nie wystąpią żadne przykre niespodzianki, nie obejdzie się bez firmy przeprowadzkowej, która zadba o to, aby Twoje rzeczy zostały przeprowadzone pod właściwy adres również w śnieżny, zimowy dzień. Kluczem do sukcesu jest wybór właściwej firmy przeprowadzkowej z Wrocławia, jak Czas-Start. Dlatego, jeśli planujesz święta w nowym domu, nie zwlekaj i zadzwoń do nas. Przeprowadzimy Cię szybko, sprawnie i bezproblemowo.

 

czas-start@o2.pl

+48 669 872 772

Kontakt

Zadzwoń do nas z zapytaniem o przeprowadzkę  

Zadzwoń do firmy czas-start

 Czas-start Wrocław Stabłowice                   ul. Oliwkowa 9

                        54-054 Wrocław

Odwiedź nas

Przeprowadzki domów i mieszkań

Przeprowadzki firm

Przeprowadzki międzynarodowe

Sprzątanie mieszkań i domów

Utylizacja sprzętu i mebli

Przechowywanie mebli