Przewieziemy twoje meble, sprzęt RTV i AGD, kanapę na terenie Wrocławia i okolic. Zapakujemy kartony, skręcimy i rozkręcimy meble.
Przeprowadzka Wrocław - jak spakować rzeczy

Przeprowadzka Wrocław jak się spakować?

19 września 2022

Osoby, które czeka przeprowadzka mają bardzo często problem z tym, jak się spakować, aby odbyła się ona bezproblemowo i zgodnie z planem. Oczywiście pakowanie się do przeprowadzki musi być przemyślane, a rzeczy, takie jak meble, sprzęty, czy szklane elementy ozdobne, muszą być dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem. Dlatego poniżej przedstawiamy kilka trików na pakowanie się do przeprowadzki.

 

Czy sprawna i bezproblemowa przeprowadzka Wrocław jest możliwa? 

Sprawna i bezproblemowa przeprowadzka jest możliwa. Wystarczy się do niej odpowiednio przygotować. Oczywiście ważną rolę w organizacji przeprowadzki odgrywa wybór odpowiedniej firmy przeprowadzkowej, takiej jak Czas-Start <www.czas-start.pl>. Dzięki temu masz gwarancję, że przeprowadzka rzeczy nie będzie stresująca, a wszystko przebiegnie bez problemu. No może prawie wszystko, ponieważ sukces przeprowadzki zależy nie tylko od tego, w jaki sposób firma przeprowadzkowa przewozi rzeczy, ale również od tego, jak spakujesz rzeczy do przeprowadzki. Zatem również od Ciebie zależy, czy Twoje rzeczy zostaną przewiezione w stanie idealnym.

 

Jak się spakować do przeprowadzki?

 

Pakowanie do przeprowadzki warto rozpocząć od ustalenia wstępnie terminu przeprowadzki i czasu, jaki musisz poświęcić na pakowanie się. Oczywiście, im większa rodzina, tym dłużej zejdzie Ci z pakowaniem – zwłaszcza, jeśli masz małe dzieci. Następnie powinieneś ustalić, które rzeczy mają zostać przewiezione. Na tym etapie możesz również wyszczególnić rzeczy, których chcesz się pozbyć. Zwłaszcza, jeśli są to przedmioty o dużych gabarytach, których nie można w świetle obowiązujących przepisów prawa wyrzucać do kontenera na odpady komunalne. Ponieważ takie rzeczy musisz wyrzucić do specjalnych kontenerów. Oczywiście nie musisz robić tego samodzielnie - możesz to zlecić firmie przeprowadzkowej, która odbierze je od Ciebie w dowolnym terminie. Firma Czas-Start świadczy takie usługi. Poza tym musisz przygotować rzeczy, które będą Ci potrzebne do pakowania się.

Pakowanie się do przeprowadzki musi być przemyślane, a rzeczy, takie jak meble, sprzęty, czy szklane elementy ozdobne, muszą być dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem

Niezbędniki przeprowadzki 

 

Niezbędniki przeprowadzki, czyli rzeczy, które są Ci potrzebne do przeprowadzki warto gromadzić jakiś czas przed dniem przeprowadzki, a nie na ostatnią chwilę. Unikniesz wtedy sytuacji, kiedy czegoś nie będziesz mógł nabyć. Wśród rzeczy, które musisz mieć należy wymienić przede wszystkim:

 • folię bąbelkową,

 • folię stretch,

 • kartony i pudełka na przeprowadzki,

 • marker,

 • etykiety,

 • nożyczki,

 • taśmę klejącą,

 • taśmę malarską,

 • dyspenser do taśmy,

 • woreczki strunowe,

 • worki,

 • worki próżniowe,

 

 

Jak spakować meble, kiedy czeka Cię przeprowadzka Wrocław 

 

Wiele osób ma problem z tym, jak spakować meble, kiedy czeka nas przeprowadzka. Oczywiście dużym problemem są gabaryty mebli. Najczęściej konieczny jest demontaż, a następnie ponowny montaż. Przy czym podczas demontażu musisz uważać na to, aby ich nie uszkodzić i nie porysować. Dobrym pomysłem jest opisanie każdego elementu, tak, abyś wiedział, co ze sobą później połączyć. Następnie podczas pakowania mebli powinieneś je odpowiednio zabezpieczyć. Poszczególne części powinieneś owinąć pianką lub folią bąbelkową. Jeśli meble mają szuflady, możesz je wyjąć i zabezpieczyć. Jeśli nie chcesz ich wyjmować, zaklej je taśmą. Podobnie wszystkie drzwiczki i półki, które są wysuwane. Ponadto zabezpieczyć należy również stoły i krzesła. Jeśli to możliwe, usuń nogi od stołu. Wszystkie elementy owiń folą bąbelkową, a następnie stretch. Jeśli nie masz tyle folii – możesz wykorzystać do zabezpieczenia mebli koce. Pamiętaj, że wiele firm przeprowadzkowych, jak Czas-Start <www.czas-start.pl>, oferuje usługi demontażu i montażu mebli.

 

Pakowanie obrazów i przeprowadzka 

 

Pakowanie obrazów podczas przeprowadzki również może być wyzwaniem, ponieważ wbrew pozorom stosunkowo łatwo można je uszkodzić. Jak zatem zapakować obrazy do przeprowadzki? Do pakowania i zabezpieczania obrazów doskonale nadają się kątowniki tekturowe, które skutecznie chronią rogi obrazu. Całość możesz owinąć kilkukrotnie folią bąbelkową. Następnie warto włożyć obraz do kartonu. Oczywiście warto kupić specjalne kartony na obrazy.

 

Sprzęt RTV i AGD – bezpieczna przeprowadzka

 

Również sprzęt RTV i AGD powinien być odpowiednio zabezpieczony przed transportem. Niewątpliwie idealnym rozwiązaniem jest włożenie poszczególnych sprzętów do oryginalnych opakowań, w które zapakowane były przez producentów. Najczęściej najpierw producenci zabezpieczają sprzęt AGD i RTV styropianem, a następnie wkładają do odpowiedniej wielkości kartonów. Jeśli jednak nie masz już oryginalnych pudełek, możesz kupić właściwej wielkości narożniki styropianowe, a następnie zabezpieczyć sprzęt folią bąbelkową i włożyć go do kartonu, a następnie wsypać do niego wypełniacz styropianowy lub tekturowy.

 

Szklane rzeczy a przeprowadzka 

 

Niewątpliwym problemem podczas przeprowadzki są szklane rzeczy. Pakowanie wazonów, czy zastawy stołowej jest nużące i stresujące. Jednak przy odpowiednim zapakowaniu, zawieziesz swoje rzeczy w nienaruszonym stanie. Sprawdzi się tutaj folia bąbelkowa, którą powinieneś otoczyć każdy przedmiot. Następnie folia powinna być sklejona taśmą klejącą. Następnie warto włożyć przedmioty do kartonu na przeprowadzki wypełnionego tekturowymi lub styropianowymi wypełniaczami.

 

Przeprowadzka - ile kartonów na przeprowadzki jest potrzebnych? 

 

To, ile kartonów na przeprowadzki jest potrzebnych uzależnione jest od tego, ile masz rzeczy do przewiezienia. Generalnie, im więcej masz rzeczy, tym więcej pudełek na przeprowadzki potrzebujesz. Oczywiście nie musisz mieć tylko pudełek. Możesz płaszcze, pościel, czy koce przewozić w dużych workach. W końcu tego typu rzeczy przewożone w workach się nie zniszczą.

 

czas-start@o2.pl

+48 669 872 772

Kontakt

Zadzwoń do nas z zapytaniem o przeprowadzkę  

Zadzwoń do firmy czas-start

 Czas-start Wrocław Stabłowice                   ul. Oliwkowa 9

                        54-054 Wrocław

Odwiedź nas

Przeprowadzki domów i mieszkań

Przeprowadzki firm

Przeprowadzki międzynarodowe

Sprzątanie mieszkań i domów

Utylizacja sprzętu i mebli

Przechowywanie mebli