Przewieziemy twoje meble, sprzęt RTV i AGD, kanapę na terenie Wrocławia i okolic. Zapakujemy kartony, skręcimy i rozkręcimy meble.
Utylizacja sprzętu AGD Wrocław

Przeprowadzka z niemowlakiem - jak się przeprowadzić i nie zwariować?

10 maja 2022

Przeprowadzka z niemowlakiem nie musi być stresująca. Wystarczy się do niej odpowiednio przygotować. A zrobisz to z naszą pomocą! Poniżej przedstawiamy sprawdzone rozwiązania, dzięki którym przeprowadzka nie będzie katastrofą.

 

Czy przeprowadzka z niemowlakiem musi być trudna?

Przeprowadzka z niemowlakiem nie musi być trudna. Z pewnością jest pewnym wyzwaniem dla rodziców, zwłaszcza wtedy, kiedy dziecko jest już bardziej świadome i domaga się uwagi ze strony rodziców. Oprócz  stresu o dziecko i przebieg przeprowadzki, dochodzą wtedy również lęki o stan przewożonych rzeczy, o nowe miejsce i adaptację dziecka do życia w nowym mieszkaniu. Wbrew pozorom przeprowadzka z niemowlakiem nie musi być trudnym doświadczeniem. O ile się do niej odpowiednio przygotujesz. Przede wszystkim musisz dać sobie więcej czasu na organizację przeprowadzki.

 

Przeprowadzka z noworodkiem i przeprowadzka z niemowlakiem

Przebieg przeprowadzki z niemowlakiem uzależniony jest w znacznym stopniu od organizacji przeprowadzki oraz charakteru Twojego dziecka i jego wieku. Jeśli Twoje dziecko jest spokojne i nie domaga się ciągłej obecności rodziców przy sobie – macie szczęście. Po pierwsze, macie więcej czasu na organizację przeprowadzki, choćby na samo pakowanie się. Po drugie, podczas przeprowadzki dziecko prawdopodobnie nie będzie marudne, dzięki czemu nie będzie podkręcało i tak stresującej atmosfery. Im starsze dziecko, tym bardziej jest świadome i ruchliwe. Weź to pod uwagę.   

 

Jak zorganizować przeprowadzkę z niemowlakiem?

Przede wszystkim musisz zastanowić się, czy dasz sobie radę samodzielnie wszystko przewieźć. Weź pod uwagę:

  • konieczność posiadania dużego samochodu,

  • obecność dziecka,

  • trudność z przewiezieniem dużych mebli i sprzętu RTV/AGD.

Jeśli masz mniejszy samochód, a dużo rzeczy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz musiał kilka razy przewozić rzeczy z punktu odbioru do punktu docelowego, co jest nie tylko czasochłonne, ale również męczące.

Rozważ współpracę z firmą przeprowadzkową  https://czas-start.pl.

 

Doświadczeni pracownicy firmy przeprowadzkowej szybko poradzą sobie z przeprowadzką. Ty oszczędzisz czas i nerwy. Jeśli planujesz samodzielnie przewieźć rzeczy, pomyśl, czy nie możesz zawieźć do kogoś dziecka na czas przeprowadzki. Na przykład do babci, dziadka lub cioci. Nieobecność dziecka zmniejszy Twój stres i niepokój. A przy okazji usprawni przebieg przeprowadzki.

Przeprowadzka z niemowlakiem to nie problem. Przewozimy na terenie Wrocławia i nie tylko

Przeprowadzka z niemowlakiem – lista zadań

Po pierwsze, przygotuj listę zadań. Zapisz w niej co musisz zrobić i przygotować. Wyznacz osoby odpowiedzialne za poszczególne zadania. Przykładowo: Ty zajmujesz się wyborem firmy przeprowadzkowej, Twoja druga połówka zajmuje się gromadzeniem kartonów i pudełek na przeprowadzki. Na przykład: Ty odpowiadasz za pakowanie rzeczy dziecka, ale Twoja druga połówka pakuje rzeczy z łazienki. Poza tym ustal również kto będzie odpowiadał za wynoszenie rzeczy do samochodu. Ponadto zastanów się, kto wtedy będzie zajmował się dzieckiem, jeśli nikomu go nie podrzucisz. Uwzględnij również to, że przenoszenie rzeczy nie trwa chwili. Dlatego może się zdarzyć, że Twoje dziecko będzie akurat wtedy domagało się karmienia.

 

Wybór terminu przeprowadzki !!!

Wybór terminu przeprowadzki jest bardzo ważny. Postaraj się wybrać termin, w którym będziecie mogli poświęcić więcej czasu na poszczególne działania. Jeśli masz dużo rzeczy do przewiezienia, a chcesz to zrobić samodzielnie, najlepszym terminem są długie weekendy lub piątki. Wówczas masz sporo czasu na rozpakowanie się. Jeśli planujesz skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej, nie musisz ograniczać się do weekendów lub piątków. Pracownicy firmy w ciągu jednego dnia poradzą sobie z przeprowadzką. Natomiast musisz odpowiednio wcześnie poinformować ją o wyborze terminu przeprowadzki. Pamiętaj, ze firmy mają wiele zleceń, dlatego warto „zaklepać” sobie termin odpowiednio wcześnie.

 

Lista rzeczy do spakowania !!!

Lista rzeczy do spakowania ułatwia każdą przeprowadzkę, w tym przeprowadzkę z niemowlakiem. Po pierwsze, rozpisz rzeczy, które musisz przewieźć spakowane oraz rzeczy, które musisz mieć pod ręką. Po drugie, uwzględnij rzeczy, które są niezbędne dla Twojego brzdąca. Czyli zanotuj, co musisz mieć spakować do podręcznej torby. Po trzecie, stwórz również listę rzeczy, których nie planujesz zabierać w nowe miejsce.

 

Pozbycie się niepotrzebnych rzeczy – czyli ułatwienie przeprowadzki z niemowlakiem !!!

Jeśli już przygotujesz listę rzeczy, których nie przewieziesz w nowe miejsce, musisz się ich pozbyć. Z pewnością ułatwi to przeprowadzkę. Pamiętaj jednak, że sprzętu RTV i AGD oraz mebli nie możesz wyrzucić do pierwszego lepszego kontenera na odpady komunalne. Wyrzucanie ich na śmietnik do złego kontenera jest zabronione przez prawo. Co oznacza, że możesz ponieść karę finansową. I to całkiem niemałą. Co możesz zrobić? Są dwa rozwiązania, pierwszym jest wyrzucenie mebli do odpowiedniego kontenera we właściwym czasie. Czyli wtedy, kiedy firma podstawia taki pojemnik. Najczęściej jest to raz na kilka miesięcy. Innym rozwiązaniem jest zlecenie wywozu mebli i sprzętu AGD i RTV firmie przeprowadzkowej, która świadczy również usługi wywozu niepotrzebnych rzeczy.

Taką usługę posiada w ofercie firma Czas Start !!!

Więcej na temat powodów, dla których warto pozbyć się rzeczy zlecając to profesjonalistom, przeczytasz tutaj <Utylizacja mebli dlaczego warto pozbyć się starych gratów>.

 

Pakowanie się – jak się spakować do przeprowadzki z niemowlakiem !!!

Jeśli chcesz się odpowiednio spakować, musisz posiadać kartony i worki na rzeczy, w tym worki próżniowe. Wszystko znajdziesz w marketach budowlanych lub bezpośrednio u nas. Oprócz tego musisz mieć:

  • folię bąbelkową i stretch,

  • markery i naklejki lub etykiety,

  • nożyce,

  • taśmę klejącą,

  • taśmę malarską z dyspenserem,

  • woreczki strunowe.

Warto również posiadać wypełniacze, które zabezpieczą delikatne rzeczy. Pakowanie zacznij od mniejszych rzeczy. Potem przejdź do tych większych. Na końcu pakuj meble i sprzęt RTV oraz AGD.

 

Bezstresowa przeprowadzka z niemowlakiem !!!

Pamiętaj, że dobre przygotowanie do przeprowadzki to 80% sukcesu. Jeśli jednak wystąpią jakieś problemy, nie panikuj i nie stresuj się.

Zły humor udziela się innym.

 

 

czas-start@o2.pl

+48 669 872 772

Kontakt

Zadzwoń do nas z zapytaniem o przeprowadzkę  

Zadzwoń do firmy czas-start

 Czas-start Wrocław Stabłowice                   ul. Oliwkowa 9

                        54-054 Wrocław

Odwiedź nas

Przeprowadzki domów i mieszkań

Przeprowadzki firm

Przeprowadzki międzynarodowe

Sprzątanie mieszkań i domów

Utylizacja sprzętu i mebli

Przechowywanie mebli