Przewieziemy twoje meble, sprzęt RTV i AGD, kanapę na terenie Wrocławia i okolic. Zapakujemy kartony, skręcimy i rozkręcimy meble.

Przewóz mebli biurowych–na co zwrócić uwagę?

11 maja 2023

Przewóz mebli biurowych to duże wyzwanie. Wie o tym każdy przedsiębiorca, któremu przynajmniej raz w życiu przyszło przewozić meble do nowego biura. Ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że wielu właścicieli firm nigdy wcześniej tego nie robiło, wyjaśniamy poniżej, z czym wiąże się przewóz mebli biurowych i na co zwrócić uwagę. Dzięki tym informacjom przewóz mebli biurowych będzie przebiegał szybciej i bez problemów.

 

Ogólna charakterystyka mebli biurowych 

Meble biurowe charakteryzuje duże zróżnicowanie. Po pierwsze, dotyczy to zarówno liczby poszczególnych elementów. Po drugie – rodzaju mebli. A po trzecie, meble różnią się między sobą w znaczący sposób gabarytami. Oczywistym jest, że meble biurowe do małego biura będą się w znaczący sposób różniły od mebli biurowych do sal konferencyjnych lub gabinetu dyrektora. Co do zasady meble ze sklejek, płyt MDF będą miały inną wagę niż meble biurowe z litego drewna. Określenie rodzaju mebli do biura pomaga w odpowiedni sposób przygotować się do przewozu mebli biurowych. Bez względu na to, czy zależy Ci wyłącznie na przewozie mebli, czy chodzi Ci o transport mebli z wniesieniem.

 

 Jak wygląda transport mebli biurowych?

Wbrew pozorom można określić, jak wygląda transport mebli biurowych. Oczywiście dotyczy to przewozu mebli biurowych, podczas którego nie wystąpiły żadne nieprzewidziane sytuacje. W przypadku każdego transportu mebli biurowych konieczne jest odpowiednie przygotowanie mebli do przewozu. To znaczy, że przedsiębiorca musi zadbać o to, aby opróżnić meble z dokumentów i innych rzeczy. Następne czynność, które mają miejsce to:

  • demontaż mebli biurowych do przewozu,

  • zabezpieczenie mebli do przewozu,

  • przewóz mebli biurowych,

  • wniesienie mebli biurowych,

  • montaż mebli biurowych.

Pakowanie mebli biurowych Wrocław czas-start

 

Montaż i demontaż mebli biurowych do przewozu 

Aby przewieźć meble biurowe, bardzo często trzeba je wcześniej zdemontować. Dotyczy to przede wszystkim mebli biurowych na wymiar. Chociaż może dotyczyć również innych mebli do biura, np. mebli biurowych do sekretariatu. Oczywiście podczas demontażu mebli biurowych należy zachować ostrożność. W przeciwnym razie można zniszczyć swoje ulubione fotele, czy meble biurowe z litego drewna do kancelarii. Z pewnością demontaż może być problematyczny. Dlatego najlepiej zlecić usługę firmie przeprowadzkowej, która podobnie, jak <CZAS_START przeprowadzki Wrocław> świadczy usługi przewozu mebli z montażem i demontażem.

 

Zabezpieczenie mebli do transportu 

Zabezpieczenie mebli do transportu jest stresujące. Nie bez powodu. Ponieważ meble, w tym meble biurowe, bardzo łatwo można uszkodzić podczas transportu. Co oznacza, że Twoje meble biurowe do gabinetu dyrektora mogą zostać porysowane, ubite lub w inny sposób uszkodzone. Dlatego, jeśli planujesz samodzielnie zabezpieczyć meble do przewozu, zadbaj o wyjęcie i zabezpieczenie wszystkich elementów ruchomych, usuniecie szklanych elementów mebli oraz zabezpieczenie wszystkich rogów i nóg. Warto skorzystać z folii bąbelkowej i stretch oraz specjalnych narożników. Z powodzeniem dostaniesz je w sklepach online i na Allegro <www.allegro.pl>.

 

Czeka Cię przeprowadzka, a zabezpieczenie mebli do transportu jest dużym wyzwaniem? Zleć to profesjonalistom! Czas-Start przeprowadzki ma opanowane do perfekcji! Zadzwoń teraz 669-872-772

 

Zniesienie i wniesienie mebli biurowych podczas przewozu 

Przygotowane meble do przewozu należy znieść do samochodu… Im większe i cięższe meble, tym większy pojawia się problem. Oczywiście dużym wyzwaniem są również wąskie korytarze i klatki schodowe lub brak windy. W zimę dodatkowym utrudnieniem są opady deszczu lub śniegu oraz śliska nawierzchnia. Wymaga to zachowania uwagi i ostrożności.

 

Transport i przewóz mebli biurowych

Przewóz mebli biurowych wiąże się z koniecznością zabezpieczenia mebli na czas transportu. Poza tym transport mebli biurowych, bez względu na to, czy jest to transport mebli międzymiastowy, czy przewóz mebli z Polski do Niemiec, wymaga posiadania odpowiednio dużego samochodu i doświadczonego kierowcy, który zdaje sobie sprawę z tego, że energiczne najazdy na progi zwalniające mogą skutkować uszkodzeniem mebli.

 

Meble biurowe - przewóz mebli z wniesieniem 

Dostarczenie mebli to jedno, a wniesienie ich do biura – drugie. Przewóz mebli z wniesieniem do biura oznacza nie tylko transport mebli pod wskazany adres, ale również wniesienie mebli biurowych. Oczywiście nie musisz się sam męczyć z wnoszeniem mebli. Możesz to zlecić Czas – Start <https://czas-start.pl/kontakt>, której pracownicy zrobią to za Ciebie.

 

Na co zwrócić uwagę organizując przewóz mebli biurowych? 

Organizując przewóz mebli biurowych należy położyć duży nacisk na odpowiednie zabezpieczenie mebli do biura. Poza tym warto zastanowić się nad tym, czy podołamy logistyce. Ponieważ może się okazać, że nie posiadamy wystarczająco dużego samochodu albo demontaż mebli zajmie nam zbyt wiele czasu. Do tego dochodzi ryzyko zmiany pogody. Poza tym zastanów się, czy dasz radę samodzielnie przenieść meble. Dlatego warto zlecić przewóz mebli do biura profesjonalnej firmie przeprowadzkowej <CZAS_START przeprowadzki Wrocław>

 

Ile kosztuje przewóz mebli biurowych? 

Nie można określić jednoznacznej kwoty przewozu mebli biurowych. Ponieważ to, ile kosztuje przewóz mebli biurowych, uzależnione jest od wielu kwestii, w tym przede wszystkim od rodzaju mebli, ich gabarytów i ilości, odległości pomiędzy jednym a drugim biurem, ilości godzin potrzebnych na przewóz mebli do biura. Poza tym, koszt przewozu mebli do biura uzależniony jest również od usług dodatkowych, które zostają zlecone firmie przeprowadzkowej. Zatem przewóz mebli we Wrocławiu bez usług dodatkowych będzie tańszą opcją niż przewóz mebli międzymiastowy lub przewóz mebli do Norwegii.

 

Jak tanio przewieźć meble biurowych?

Wbrew pozorom taniej jest przewieźć meble biurowe z firmą. Koszt usług firm przeprowadzkowych uzależniony jest od wielu czynników. Jeśli zależy Ci na skorzystaniu z usług profesjonalistów, ale masz ograniczony budżet, możesz zlecić firmie przeprowadzkowej tylko część usług, np. przewóz mebli z wniesieniem do biura.

czas-start@o2.pl

+48 669 872 772

Kontakt

Zadzwoń do nas z zapytaniem o przeprowadzkę  

Zadzwoń do firmy czas-start

 Czas-start Wrocław Stabłowice                   ul. Oliwkowa 9

                        54-054 Wrocław

Odwiedź nas

Przeprowadzki domów i mieszkań

Przeprowadzki firm

Przeprowadzki międzynarodowe

Sprzątanie mieszkań i domów

Utylizacja sprzętu i mebli

Przechowywanie mebli