Przewieziemy twoje meble, sprzęt RTV i AGD, kanapę na terenie Wrocławia i okolic. Zapakujemy kartony, skręcimy i rozkręcimy meble.
Utylizacja sprzętu AGD Wrocław

Utylizacja mebli, utylizacja sprzętu AGD Wrocław- dlaczego warto pozbyć się starych gratów

28 lutego 2022

Stare meble nie zawsze pasują do naszego wnętrza. Natomiast stare sprzęty mają swoją żywotność i z czasem trzeba je zastąpić przez nowy model. Pojawia się wówczas problem staroci. Co z nimi zrobić? Jak utylizować meble żeby mieć święty spokój i nie narażać się na kary finansowe?

 

Nie takie  proste remonty i przeprowadzki - utylizacja sprzętu AGD Wrocław

Remonty i przeprowadzki to duże wyzwanie. Jeśli remontowane jest nowe mieszkanie, które jeszcze nie jest zamieszkałe, sprawa jest prosta. Musisz jedynie wykończyć wnętrze według własnych preferencji i wyposażyć je. Sprawa komplikuje się w przypadku mieszkań już zamieszkałych, które są umeblowane. Jeśli remont obejmuje zamianę wyposażenia mieszkania, w tym mebli i sprzętu AGD i RTV, konieczne jest pozbycie się ich z domu, czyli po prostu wyrzucenie mebli i sprzętu z domu. Z kolei w przypadku przeprowadzki, również wskazane jest pozbycie się niepotrzebnych gratów, co oznacza wyniesienie mebli z mieszkania, które nie będą nam potrzebne.

 

Wyniesienie starych mebli z mieszkania- Co zrobić ze starymi meblami?

Wyniesienie mebli z mieszkania nie jest wbrew pozorom wcale takie proste. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie można ich wyrzucić, jak gdyby nigdy nic do miejskiego kontenera na śmieci. Wyrzucenie mebli na śmietnik jest prawnie zabronione, co oznacza, że za pozbycie się mebli i sprzętów AGD i RTV w taki sposób, ustawodawca przewidział odpowiednie sankcje, które sięgają nawet do 5000 zł. Nie wspominając o tym, że wyniesienie mebli z mieszkania do kontenera może skutkować również naliczeniem dodatkowej opłaty przez przedsiębiorstwo zajmujące się odbiorem i utylizacją odpadów za wywóz mebli i sprzętu. W dodatku, jeśli składujesz śmieci w większych ilościach na terenie prywatnej nieruchomości, również narażasz się na poniesienie kar finansowych. Zgodnie z treścią art. 117 §1 kodeksu wykroczeń (Dz.U.2021.2008 t.j), „kto, mając obowiązek utrzymania czystości i porządku w obrębie nieruchomości, nie wykonuje swoich obowiązków lub nie stosuje się do wskazań i nakazów wydanych przez właściwe organy w celu zabezpieczenia należytego stanu sanitarnego i zwalczania chorób zakaźnych, podlega karze grzywny do 1500 złotych albo karze nagany”.

Co zrobić ze starym sprzętem AGD i RTV oraz meblami? UTYLIZACJA SPRZĘTU AGD WROCŁAW

Masz kilka możliwości, w tym:

  • możesz meble i sprzęt RTV i AGD sprzedać,

  • możesz oddać stare meble oraz niepotrzebny sprzęt innym osobom,

  • możesz meble odnowić,

  • sprzęt, jak i meble możesz również wyrzucić.

 

Utylizacja mebli Wrocław z czas-start

 

Sprzedaż starych mebli i sprzętu oraz gdzie oddać stare meble i sprzęt?

Jeśli masz w domu niepotrzebne meble i sprzęt RTV i AGD, możesz postarać się je sprzedać. Wyprzedaż garażowa w Polsce dopiero raczkuje, więc proponujemy wystawienie odpowiedniego ogłoszenia na popularnych serwisach ogłoszeniowych, wśród których wymienić można OLX <www.olx.pl> i Gumtree <www.gumtree.pl>. Oczywiście warto również zamieścić ogłoszenie na odpowiedniej grupie na Facebooku. W przypadku zniszczonych mebli i niedziałającego sprzętu RTV i AGD, sprzedaż odpadów może być problematyczna. Innym rozwiązaniem jest oddanie starych mebli oraz sprzętu. Komu oddać stare meble? Z pewnością najuboższym i potrzebującym. Podobnie, jak to ma miejsce w przypadku sprzedaży, warto wystawić odpowiednie ogłoszenie dotyczące oddania rzeczy.

 

Renowacja starych mebli

Możesz również zdecydować się na nadanie swoim meblom drugiego życia. Jest to opcja, na którą decyduje się jednak niewielki odsetek społeczeństwa. Nic w tym dziwnego- nie każde meble można poddać renowacji, nie zawsze jest to opłacalne i czasami zmieniamy styl wnętrza, a stare meble totalnie nie pasują do nowego designu.

 

Gdzie można wyrzucić/ zutylizować stare meble i sprzęt?

Jeśli jednak zdecydujesz się na pozbycie się mebli i sprzętu, musisz wiedzieć, gdzie można wyrzucić meble oraz sprzęt. Meble postrzegane są jako śmieci wielkogabarytowe, co oznacza, że musisz wiedzieć, gdzie utylizować meble. Jeśli chcesz pozbyć się mebli i sprzętu, musisz umieścić je w odpowiednim kontenerze, wraz z którym zostaną przewiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Należy pamiętać, że kontenery na meble i sprzęt nie są podstawiane codziennie. W przypadku zabudowy wielorodzinnej, najczęściej kontener postawiany jest raz na dwa miesiące. Jeszcze rzadziej ma miejsce podstawianie kontenera w przypadku zabudowań jednorodzinnych. Odbywa się to przeważnie raz na pół roku.

Co w sytuacji, kiedy nie możesz czekać na kontener i musisz szybko zorganizować wywóz mebli?

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie utylizacji mebli i sprzętu elektronicznego profesjonalnej firmie.

Utylizacja gratów Wrocław z czas-start

Utylizacja sprzętu elektronicznego i mebli przez firmę

Utylizacja sprzętu elektronicznego, podobnie jak utylizacja mebli może przyprawiać o zawrót głowy. Problemem są również terminy odbioru odpadów wielkogabarytowych. Dlatego warto misję powierzyć specjalistycznej firmie, która zajmie się profesjonalnym utylizowaniem Twoich starych mebli i sprzętu. Utylizacja mebli i sprzętu przez firmę ma wiele zalet. Przede wszystkim oszczędzasz swój czas. Poza tym odbiór starych mebli odbywa się z Twojego domu lub innego wyznaczonego przez Ciebie punktu, czyli nie musisz kombinować, jak wywieźć stare meble. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że możesz w dowolnym momencie pozbyć się z mieszkania starych mebli i niepotrzebnego sprzętu RTV i AGD, co oznacza, że wywóz starych mebli może mieć miejsce nawet następnego dnia.

 

Ile kosztuje utylizacja mebli?

Ile kosztuje utylizacja mebli przez firmę? Wszystko zależy od warunków, jakie proponuje firma utylizacyjna.

Czas-Start zapewnia atrakcyjne warunki wywozu mebli oraz sprzętu AGD i RTV w dogodnym dla Ciebie terminie.

 

Przed kontaktem z firmą, warto zastanowić się jakiego typu i w jakiej ilości chcesz zutylizować odpady. Pomoże to wycenić usługę.

 

NIE CZEKAJ - NAPISZ DO NAS!!!

ZUTYLIZUJEMY zepsuty sprzęt i niepotrzebne rzeczy!!!

 

 

czas-start@o2.pl

+48 669 872 772

Kontakt

Zadzwoń do nas z zapytaniem o przeprowadzkę  

Zadzwoń do firmy czas-start

 Czas-start Wrocław Stabłowice                   ul. Oliwkowa 9

                        54-054 Wrocław

Odwiedź nas

Przeprowadzki domów i mieszkań

Przeprowadzki firm

Przeprowadzki międzynarodowe

Sprzątanie mieszkań i domów

Utylizacja sprzętu i mebli

Przechowywanie mebli